Všechno nebo nic: Oceláři doma vyzvou HV71!

08.10.2017 · Martin Stebel
Teď už jde do tuhého, teď už není cesty zpět! Skupina D letošního ročníku Champions Hockey League napsala v závěru dramatickou zápletku. Třinečtí Oceláři si to v přímé konfrontaci se švédským mistrem z Jönköpingu rozdají o postup do osmifinále play-off. Nenechte červenobílé ve štychu, přijďte je osobně podpořit. Startujeme v úterý 10. října od 18:00 hodin!

HV71 Jönköping

Výchozí pozice mužstva ze země "Tre kronor" je zcela jasná. Pouze úterní triumf v základní hrací době je posune do vyřazovací části Ligy mistrů, kde by doplnili německý Adler Mannheim, který si postup z "třinecké" skupiny zajistil už v minulém kole díky jasné výhře v Esbjergu.

"První třetina patřila Třinci, my jsme odehráli slušně pouze druhou a třetí část, jenže bohužel jsme neproměňovali své šance. Těší nás alespoň výhra po nájezdech. V odvetě nás čeká těžký úkol, Třinec je totiž velmi kvalitní a bruslivý soupeř, ale věřím v sílu našeho týmu," sdělil po úvodním měření sil kouč HV71 Johan Lindbom.

Jönköping prožil úspěšný vstup do švédské nejvyšší soutěže, ovšem poslední dva duely už nedopadly tak slavně. Dva dny po těsné výhře s Třincem prohráli na ledě Skellefteå poměrem 2:6, v sobotu poté nestačili ani na tým MORA IK, kterému na jeho hřišti podlehli 3:5. V obou případech přitom HV71 šlo v první třetině do vedení, ale nakonec se radoval rival.

Dres s nápisem "TOP SCORER" oblékne pro úterní střetnutí důrazný forward David Ullström, jenž proti Ocelářům zaznamenal oba góly a v aktuálním ročníku CHL jeho bilance kanadského bodování zní 3+2.

Poslední zápas Jönköpingu

Sobota 7. října 2017: MORA IK – HV71 5:3 (2:2, 2:0, 1:1).
Branky HV71: Sweatt, Reese, Wärn
Sestava HV71 v posledním zápase: Söderström - Jaakola, Berglund, Pilut, Ytterell, Reese, Brännström - Sweatt, Ullström, Tedenby - Andersson, Ejdsell, Engvall - Figren, Bengtsson, Sundh - Wärn, Gustafsson, Thörnberg.

Z kabiny Ocelářů

Před kolektivem z WERK ARENY stojí jednoznačný a zásadní úkol. Získat v úterý minimálně bod, který by zaručil postup do vyřazovací fáze CHL. Je však naprosto zřejmé, že Oceláři nebudou chtít připustit žádné spekulace a vynasnaží se o skalp svého protivníka už v základní hrací době.

"Odehráli jsme skvělou první třetinu, kdy jsme dostali soupeře pod tlak, byla to důrazná hra, kterou bychom rádi prezentovali pokaždé. Od druhé části domácí zabrali, zvýšili tempo hry. Kluci se nemají zač stydět, sahali jsme po vítězství. Máme týden času, připravit se na odvetu, ve které chceme vyhrát a postoupit," zhodnotil minulý vzájemný zápas hlavní kouč Ocelářů Václav Varaďa.

V extralize se Ocelářům daří. V rámci víkendových zápasů si připsali dvě výhry, tudíž do souboje proti HV71 mohou vkročit v pozitivním psychickém rozpoložení. Je však evidentní, že v úterý je čeká soupeř těžké "váhové kategorie". Třinecká ekipa ovšem urputně touží po revanši za vyřazení před dvěma roky, kdy Skandinávci během play-off postoupili po výsledcích 2:2 a 3:1. Kdo se bude smát tentokrát? Přijďte si pro odpověď do WERK ARENY!

Poslední zápas Ocelářů

Neděle 8. října 2017: Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 4:3p (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky Ocelářů: 34. Roth (Svačina, Adamský), 45. Adamský (Krajíček, Polanský), 57. Polanský (Roth, Martin Růžička), 63. Martin Růžička (Marcinko, Hrňa)
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Adamský, Polanský, Svačina – Irgl, Cienciala, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Souboj Ocelářů na kluzišti švédského mistra HV71 přinesl zajímavý hokej s dramatickou zápletkou. Zástupce české extraligy díky přesilovkovému gólu Polanského z první třetiny vedl, ale domácí favorit ve třetí části vyrovnal a nakonec zvítězil po samostatných nájezdech.

Úterý 3. října 2017: HV71 - Oceláři Třinec 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Ullström (Ejdsell), rozh. nájezd Ullström – 9. Polanský (Krajíček)

O zápase

Hrací den: 6. kolo, Champions Hockey League
Termín utkání: Úterý, 10. října 2017, 18:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: SPORT1

Vzhledem k významu tohoto utkání jsme pro Vás připravili také speciální gastronomickou nabídku. Přijďte do WERK ARENY ochutnat švédské kuličky, tedy národní jídlo ze země našeho soupeře, které budou servírovány speciálně při příležitosti tohoto utkání v gastrostánku za sektorem E.

Stále zbývá pár desítek vstupenek k sezení. Majitelům permanentek připomínáme, že vstup mají v rámci své celosezonní vstupenky zdarma. Na stání aktuálně zbývá několik posledních desítek lístků. Prodávají se na Ticketportal.cz a na pokladnách WERK ARENY budou k dispozici v den utkání od 16 hodin. Je možné, že se na poslední chvíli uvolní také vstupenky na sezení a to, pokud švédští fanoušci nevyprodají svůj sektor pro hosty. V takovém případě budou i tyto lístky k prodeji na pokladnách haly dvě hodiny před úvodním vhazováním.

Tento duel se řadí svou důležitostí mezi ty nejvýznamnější, které jsme kdy na evropské hokejové scéně odehráli. V přímém souboji mezi těmito týmy se totiž rozhodne o tom, kdo postoupí do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Početné výjezdy do Mannheimu, Esbjergu a Jönköpingu ukázaly, že máme jedny z nejlepších fanoušků v Champions Hockey League. Na tyto tři stadiony vycestovalo dohromady zhruba 200 příznivců červenobílých barev. Společně s Vaší letošní úžasnou podporou doufáme, že se nám podaří překonat také klubový rekord v nejvyšší návštěvnosti během domácích utkání Ocelářů v Lize mistrů.

Dosavadním maximem je 3807 diváků a věříme, že to není nepřekonatelné číslo. Zvlášť, když se bude rozhodovat o našem největším úspěchu v dějinách této soutěže!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary