V pondělí doma, získáme postupový mečbol?

01.04.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Semifinále mezi Oceláři a Hradcem se přesouvá do WERK ARENY, hráči s drakem na hrudi si pro domácí odvety vypracovali fantastickou pozici. Slezané vyhráli v obou venkovních duelech, v prvním domácím zápase tak budou bojovat o postupový mečbol. Zápas startuje v 16:20, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pondělního třetího semifinálového duelu mezi Oceláři a Hradcem je společnost Mateja Třinec, s.r.o.

Sponzorem úterního čtvrtého semifinálového duelu mezi Oceláři a Hradcem je společnost Eni Austria GmbH, odštěpný závod Praha

Oceláři vstoupili do semifinále famózním způsobem. Hráči s drakem na hrudi na hradeckém ledě vybojovali dvě výhry, do domácích odvet si tak vypracovali vynikající výchozí pozici. Slezanům se v obou venkovních duelech povedlo vsítit první branku, svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny v každém zápase využili přesilovou hru, Oceláři se navíc mohli spolehnout na skvěle chytajícího Šimona Hrubce. Síla dračí se ukázala naplno.

Třinečtí hokejisté pod Bílou věží dokázali odrazit všechny početní výhody soupeře, Hradec přitom v dlouhodobé části byl nejlepším týmem v přesilových hrách. V pondělí ale Oceláře čeká nová bitva, v zápase s pořadovým číslem tři budou hráči s drakem na hrudi potřebovat co největší podporu svých příznivců. Přijďte do WERK ARENY podpořit Třinecké v boji o finále! K zápasu je připraven bohatý doprovodný program. Hodinu před úvodním vhazováním bude koncertovat kapela Doga, v přestávkách se budete moci zapojit do soutěží o skútr a hry Generali puk. Duel startuje v 16:20, nenechme v tom Oceláře samotné!

Vladimír Svačina: Věřím, že doma uspějeme!

Očekával jsi před sérií dvě venkovní výhry?
„Chtěli jsme jít zápas od zápasu, když nám ale vyšlo první utkání, tak jsme si říkali, že máme na to zvítězit i ve druhém duelu. Jsme za to velmi rádi, série ale stále může být pořádně dlouhá. Je to jen 2:0 a hraje se na čtyři vítězné zápasy. Domácí duely budou strašně těžké, ještě není nic rozhodnuté. Doma to bude 50:50, i ty venkovní zápasy byly strašně vyrovnané.“

V obou duelech se povedlo dát první branku, navíc vždy v momentě, kdy v tlaku byli domácí. Asi vynikající moment pro psychiku, že?
„Neřekl bych, že měli nějaký velký tlak. Ano, hráli u nás v pásmu, ale žádné větší šance si nepřipravili. Roťák mě u gólu parádně našel, první branka zápasu je vždycky důležitá, hodně nás uklidnila. Druhá třetina nám moc nevyšla, to se ale dalo čekat, že do toho Hradec dá úplně všechno. Naštěstí jsme do třetí třetiny vstoupili úplně jinak.“

Hradec má statisticky nejlepší přesilovky, čím to, že jim nedovolíte ani pořádně založit kombinaci?
“Máme strašně dobré obranáře. Oni sice mají nejlepší přesilovky, my ale procentuálně máme nejlepší oslabení, takže je to takový souboj. Musíme se snažit, aby těch oslabení bylo co nejméně. Oni se pak dostávají na koně, je to jejich pomalu jediná šance jak nás můžou přehrát. Přesilovky mají neskutečné, naši kluci to ale zatím zvládají parádně.“

Jak vnímáš výkony Šimona Hrubce?
“O tom se ani nemá cenu bavit, je to kapitola sama o sobě. Šimi nás drží celou sezónu, v play off jeho výkony vygradovaly. Dostat v Hradci ve dvou zápasech jen dva góly, to je něco neskutečného.“

Série se přesouvá do Třince, jak je třeba se nastavit, aby se domácí duely nepodcenily?
“V semifinále nejde podcenit vůbec nic. Led je všude stejný, hrajeme akorát na jiném zimáku. Ano, fanoušci nás poženou, zase se ale bude začínat za stavu 0:0. Nic není rozhodnutého, my ale nebudeme měnit vůbec nic, budeme hrát pořád stejně. Věřím, že ty šance přijdou a doma uspějeme.“

Dosavadní zápasy série

29. března 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. R. Pavlík (Graňák, Zigo) – 2. Cienciala (Krajíček, Polanský), 34. Polanský (Svačina, Matyáš), 38. Cienciala (O. Kovařčík, Krajíček), 60. Doudera.

30. března 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth).

O zápasech

Hrací den: 3. semifinále Generali play-off
Termín utkání: pondělí, 2. dubna 2018, 16:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec