Útočník Ocelářů Jiří Polanský zamíří na hostování

08.12.2016 · Klub
Hokejový útočník Jiří Polanský nenastoupí za Oceláře ani v dnešním utkání v Plzni. Čtyřiatřicetiletý forvard stráví zbytek sezóny na hostování v jiném klubu. Dohodly se na tom všechny strany sporu, který odstartovalo nedávné vyjádření Polanského o vzájemné nedůvěře mezi ním a trenérem Vladimírem Kýhosem.

Jiří Polanský zůstává i nadále hráčem Ocelářů. Tuto sezónu už ale dohraje jinde. Nový sportovní manažer Jan Peterek zařizuje zkušenému útočníkovi hostování v jiném klubu. „Jirka je hokejista extraligových kvalit a na základě toho, co v minulosti pro Oceláře odvedl, jsme se rozhodli dát mu šanci v jiném extraligovém klubu.“

Jiří Polanský odehrál v minulosti za Oceláře Třinec 759 extraligových zápasů a s týmem byl i u jediného mistrovského titulu v roce 2011. V posledních dvou extraligových utkáních se ale nevešel do sestavy Ocelářů a následně si veřejně postěžoval, že se cítí být v této sezóně málo vytěžovaný. Poukázal také na údajné neshody v osobní rovině s trenérem Vladimírem Kýhosem. „Zůstat v kabině Ocelářů pod panem Kýhosem nemůžu. Chtěl bych se omluvit klubu za vzniklou situaci a zároveň poděkovat vedení za korektní jednání, za dlouhodobou podporu a za to, že mi umožnili řešení, které nespálí za naší spoluprací mosty. Chtěl bych poděkovat také rodině, přátelům a fanouškům, kteří mě podporovali.“

Oceláři se představí dnes v rámci předehrávky 28. kola Tipsport extraligy na ledě HC Škody Plzeň. Jiří Polanský však už na západ Čech s týmem neodcestoval. „Moc mě mrzí, že k této situaci vůbec došlo. Jirka se rozhodl vyřešit svou situaci, jak se rozhodl, a pro mě je to nyní už uzavřená záležitost, kterou dál vyřizuje Honza Peterek,“ dodal trenér Vladimír Kýhos.

Budoucnost Jiřího Polanského se začne řešit v nejbližších okamžicích. Ve hře je kromě jiného extraligového angažmá také možnost hostování v zahraničí. „Kontrakt Jiřího Polanského s Oceláři rozhodně zůstává i nadále v platnosti, což znamená, že se naše cesty mohou zase někdy v budoucnu spojit,“ ujišťuje Peterek.

O dalších podrobnostech vás budeme včas informovat!