Týden hokeje přilákal na třinecký led více než stovku dětí

25.01.2017 · Klub
Celorepubliková akce Pojď hrát hokej zamířila včera i do Třince, dějištěm projektu Českého svazu ledního hokeje se stala MINI WERK ARENA. Během této akce si děti ve věku od čtyř do osmi let mohly vyzkoušet, jaké je to být hokejistou, zatímco rodiče se dozvěděli mnoho informací o ledním hokeji.

Začátek celé akce byl naplánován na 16:30, už dlouho před tím ale do tréninkové haly mířila spousta dětí v doprovodu rodičů. Po vyplnění a odevzdání přihlášek obdržely děti reprezentační dresy a jiné upomínkové předměty a pokračovalo se do šaten. Poté se všichni zúčastnění přesunuli do klubovny, kde jim byl prezentován třinecký klub a jeho práce s malými hokejisty. V horním patře tréninkové haly si kluci a holky také mohli vyzkoušet střelbu tenisákem na skutečnou branku.

A pak už se šlo na led. V útočných třetinách mohli děti i rodiče shlédnout prezentaci minihokeje v podání hráčů druhé třídy a o rok starší hokejisté vzápětí předvedli různá tréninková cvičení. Střed hřiště byl vyhrazen pro účastníky akce, kde malé děti velmi rychle udělaly s pomocí hrazdičky, rodiče nebo trenéra své první krůčky na ledě. Na závěr vydařené akce nemohla chybět ani skupinová fotografie.

“Byli jsme mimořádně překvapeni, že přišlo tolik dětí, s čímž jsme nepočítali my a asi ani svaz. Účast daleko přesáhla očekávaný zájem. Chtěli bychom se omluvit těm, na které dresy nezbyly, moc nás mrzí, že je nedostaly všechny děti,“ uvedl sportovní manažer mládeže Jozef Daňo.

Všem dětem i rodičům bychom chtěli poděkovat za hojnou účast. Znovu se ukázalo, že hokej je pod Javorovým a jeho okolí sportem číslo jedna. Pokud máte zájem přihlásit své dítko k Ocelářům, vězte, že stačí jen málo. Všechny důležité informace najdete ZDE.

Pokud máte zájem o skupinovou fotografii a neuvedli jste svou emailovou adresu na přihlášce, prosím kontaktujte nás na: redakce@hcocelari.cz.

Fotogalerii z náborové akci si můžete prohlédnout ZDE.