Turnaj se nám nepovedl, říká smutně Jakub Kania

15.08.2010 · Adam Sušovský
T r e n č í n - Oceláři se vracejí z trenčínského Rona cupu s neúspěchem. Pod Trenčinským hradem totiž nezvládli ani jedno utkání a v tabulce turnaje skončili po porážce se Skalicí poslední. Turnaj v rozhovoru pro naši redakci hodnotí jeden z pilířů obranných řad Jakub Kania a trenér Břetislav Kopřiva.

Třinečtí nezvládli ani třetí zápas na turnaji a podlehli slovenské Skalici 3:5. Jako klíčový moment zápasu můžeme znovu považovat přesilové hry. Oceláři totiž znovu hořeli v disciplíně a soupeř to nemilosrdně trestal. „Byli jsme mockrát vylučovaní a ukázalo se, že oslabení nemáme sehrané a dostávali jsme hodně branek,“ potvrdil Jakub Kania, který vedl do posledního zápasu tým jako kapitán. „Začátek jsme vůbec nechytli, ale pak jsme se do toho dostali a bylo to lepší. Chodili jsme ale pořád do tří a s tím se nevyhrává,“ hledal příčiny prohry mladičký obránce.

Těšit jej může alespoň fakt, že při hře pět na pět byl třinecký tým mladíků minimálně vyrovnaným soupeřem a obraně Skalice několikrát motal hlavu. „Při hře pět na pět jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale jak říkám, v přesilovkách jsme hořeli,“ pokračoval Kania, který v Trenčíně odehrál všechny tři zápasy, a proto může hodnotit také celý turnaj. „Turnaj se nám vůbec nepovedl, vždyť jsme prohráli všechny tři zápasy," říká smutně obránce se sedmaosmdesátkou na drese, který patří také mezi hráče bojující s nabitou konkurencí o základní sestavu Ocelářů. „Bylo by super, kdybych tady hrál třeba osmého beka. Ale konkurence je v Třinci velká, budu to mít hodně těžké, ale porvu se o to,“ pověděl odhodlaně sympatický obránce, jenž má v případě neúspěchu v Třinci připravenou záložní možnost ve Znojmě.

S turnajem byl spokojený také trenér Kopřiva, podle kterého zápasy v Trenčíně splnily svůj účel. „Tým dostal zabrat. Slovenské mužstva jsou už skoro plné a kluci vstřebali výbornou zkušenost. Výsledky sice neudělali, ale byl to pro ně stoprocentně přínos,“ prohlásil po skončení turnaje kouč, který si pochvaloval výkony Jakuba Kanii, Davida Rangla a ,na turnaji ostrostřelce, Rostislava Marosze a zároveň směřoval svá slova k dalšímu týdnu, kdy Třinecké čekají dvě utkání Tipsport cupu a víkendový turnaj v Polsku.

„Na turnaj do Polska nechceme tahat celé mužstvo. S hlavním mužstvem se budeme soustředit na Tipsport cup, kde chceme obstát a to budou dva těžké zápasy, takže budou hrát znovu mladí kluci, místy doplnění o zkušené hráče,“ komentoval trenér následující program Třince. Zúžení kádru ale rozhodně nebude jednoduchou záležitostí, protože někteří hráči se v Trenčíně výrazně přihlásili o slovo. Také proto může trenéra těšit alespoň spolupráce se Znojmem, kde může zamířit na zkušenou až šest hokejistů. „Jsme moc rádi za spolupráci se Znojmem, kde může odejít hrát šest kluků. Jinak bychom pro ně sháněli kvalitní angažmá těžko a v první národní lize se můžou vyhrát. Pokud nezblbnou a budou se celý rok věnovat jen hokeji, příští rok můžou hrát klidně v áčku. Je to jen na nich,“ uzavřel závěrem Břetislav Kopřiva.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary