Třinec bude hostit MS do 20 let!

17.05.2018 · Klub
Na přelomu kalendářního roku 2019/2020 se třinecká WERK ARENA stane pořadatelem největší sportovní akce v dějinách města. V domovském stánku extraligových Ocelářů se uskuteční mistrovství světa v ledním hokeji do 20 let!

To, o čem se delší dobu spekulovalo, se stalo skutečností! Třinec bude společně s Ostravou hostit od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 nejlepší juniorské hokejisty planety. Po olympiádě a mistrovství světa seniorů je to největší a nejprestižnější světová soutěž pořádaná Mezinárodní federací ledního hokeje. Je to zároveň také nejvýznamnější hokejová akce, kterou lze reálně pro město pod Javorovým získat.

„Jsme hrdí na to, že se staneme spolupořadatelem takové akce. Nejlepší současní hráči planety jako Crosby, Malkin, Ovečkin, ti všichni, než nastartovali své neuvěřitelné kariéry v NHL, si krátce před tím zahráli na mistrovství světa „dvacítek“. Můžeme se těšit, že uvidíme na vlastní oči ty, kteří budou za pár let skutečnými hokejovými superhvězdami,“ vyjádřil svou spokojenost viceprezident třineckých Ocelářů Jan Czudek a naznačil, že vedení klubu by si přálo, aby se ve WERK ARENĚ představila Kanada, která je z dlouhodobého hlediska považována za nejkvalitnější tým světa v této věkové kategorii. „Každé pořadatelské město si může vybrat prioritně jeden tým, který bude u něho hrát. Ostrava vyjádřila přání mít ve svém městě Čechy, my budeme chtít Kanadu, pro kterou je, jako kolébku hokeje, tento šampionát ještě prestižnější než mistrovství světa seniorů.“

Pro Třinec půjde o reklamu jako hrom. Díky svému pořadatelství se zařadí mezi hostitelská města jako Montreal, Toronto, Helsinky, Ottawa, Calgary, Edmonton, Ženeva, Moskva, Vancouver a další. Navíc se díky televiznímu signálu vysílanému do velké části světa pozitivně zviditelní nejvíc ve svých dějinách. Neboť globální mediální dosah u mistrovství světa juniorů zahrnuje nejen Evropu, ale i zámoří a další části světa.

„Považujeme si to, je to čest a máme z toho velkou radost! Třinec je město, které fandí sportu, vytváří pro něho zázemí, a hokeji zvlášť. Hokej naše město neuvěřitelným způsobem stmeluje. Troufnu si říct, že Třinec žije hokejem. Takové mistrovství je pro nás obrovsky prestižní věc. Nejen navenek, kdy se bude určitě o Třinci více mluvit, ale vidím tam i vnitřní dopad. Tato akce podpoří ještě více lokální patriotismus, kdy lidé budou na své město zase o něco více hrdí a toto mistrovství je ještě více stmelí,“ uzavírá starostka města Věra Palkovská.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary