Tisková konference Ocelářů před startem Tipsport extraligy 2017/18

05.09.2017 · Daniel Ježek, Martin Stebel
V úterý 5. září proběhla v tiskovém středisku WERK ARENY tradiční tisková konference Ocelářů před zahájením nového ročníku Tipsport extraligy. Pro třinecký klub to bude už 23. sezona mezi českou hokejovou elitou. Přinášíme některé zajímavé myšlenky, které během setkání s žurnalisty zazněly.

Viceprezident Ing. JAN CZUDEK:

"Naší novou WERK ARENU čeká čtvrtá sezóna, zvykáme si na vymoženosti, které nám poskytuje. Vážíme si všech lidí, kteří chodí na hokej a těší nás pohled na zaplněné tribuny. V nové sezóně budeme mít několik novinek, kterými chceme do arény nalákat ještě více lidí."

"Novinkou jsou bezpečnostní rámy, kterými reagujeme na situaci, která panuje ve světě. Chceme fanouškům zajistit celkovou bezpečnost, aby jejich zážitek z hokeje byl stoprocentní. Další novinkou je přesun kotle blíže k mantinelu, čímž reagujeme na požadavek fanclubu. Kdo bude chtít, může zůstat nahoře, kdo bude chtít ještě větší zážitek z hokeje, může se přesunout blíže k ledu."

Sportovní ředitel JAN PETEREK:

"Zvolili jsme novou filozofii klubu, proto jsme angažovali Václava Varaďu na post hlavního trenéra. Václav tady působil jako hráč, trénoval v roli asistenta áčka, pak vedl juniorku, se kterou získal titul. Volba tak byla jasná. Mladí hráči si v loňské sezóně svými výkony zasloužili dostat šanci v přípravě, je před nimi ale stále velmi dlouhá cesta. Jakou cestu jednotlivého hráče budeme volit, to bude záležet na hráči samotném. Jaký bude mít přístup, chuť do hry a dalších aspektů."

"Máme podepsáno několik hráčů na dlouhodobější kontrakty, tým jsme ale také doplnili. Tomáš Marcinko a David Musil. Oba hráči přišli po shodě hlavního trenéra a užšího vedení. Z přípravného období mám dobrý pocit, předvedená hra byla dobrá. Doma jsme toho sice odehráli málo, fanoušci ale budou nažhavení na začátek extraligy. Věřím, že fanoušci si budou moci vychutnat krásné výkony Ocelářů."

Hlavní trenér VÁCLAV VARAĎA:

"Šance trénovat Oceláře si velmi vážím, udělám maximum pro to, abychom byli úspěšní. Do týmu jsme zařadili spoustu mladších kluků, snažili jsme se je poctivě připravit, aby byli schopní ustát maximum zátěže. Téměř všechna přípravná utkání jsme odehráli na tři pětky, ice-time hráčů byl tedy vysoký. Chtěli jsme je vidět při všech situacích, hře pět na pět, přesilovkách, oslabeních i rozhodujících momentech zápasů."

"Některé zápasy v přípravě byly povedené, jiné až tak moc ne. Ale tohle je normální, kluci se s tím popasovali dobře. V pátek začínáme v Brně, sestavu již máme vykrystalizovanou. Kluci jsou po těžkých zápasech v CHL nažhavení, nečeká nás sice jednoduché prostředí, já ale věřím, že úvod soutěže zvládneme na jedničku."

Nový kapitán týmu LUKÁŠ KRAJÍČEK:

"Nosit céčko je pro mě obrovská čest, samozřejmě vím, že s tím přichází také velká zodpovědnost vůči týmu. Budu se snažit pro tým dělat maximum, velmi se na tu roli těším. Všichni se již nemůžeme dočkat startu sezóny. Jelikož již nejsem nejmladší, tak jsem se v posledních letech již snažil být lídrem. V kabině ale takových lídrů je více. Budeme dělat vše pro to, abychom uspěli.

"Celou přípravu jsem hrál po boku Mariana Adámka, je to mladý kluk, který se toho musí ještě hodně naučit, ale má obrovský potenciál. Je to dobrý kluk do šatny, pro nás je jen dobře, že ho v týmu máme."

Kompletní videozáznam tiskové konference Ocelářů najdete ZDE

foto: Petr Rubal