Tak těžký zápas jsem už dlouho nechytal, přiznal Šimon Hrubec

07.01.2018 · Martin Stebel
Tohle byla pořádná šichta! Oceláři v pardubické aréně dlouho hájili tříbodové vítězství, nakonec však museli vzít zavděk alespoň výhrou po nájezdech. I takový triumf však jednoznačně má svou váhu, což ostatně ví i brankář ŠIMON HRUBEC.

Druhý souboj Ocelářů v černé variantě dresů proti Pardubicím = identický výsledek jako při prvním měření sil v listopadu. Znovu triumf po samostatných nájezdech. Třinecký gólman měl daleko více práce, než na druhé straně kluziště jeho protivník Ondřej Kacetl. Domácí hráči vyslali na hostující klec 38 střel, Oceláři jen necelou polovinu: "Zápas byl velmi náročný, pořádně jsem se zapotil. Pardubice měly spoustu pokusů, některé byly gólové, něco jsem chytil, ale domácí hráli výborně. Někdy vnitřně cítíte, že vás trefí skoro všechno. Chtěli jsme tady určitě urvat tři body, ale Pardubice v závěru stačily srovnat."

Vyrovnávací trefu obstaral pět minut před koncem prudkou ránou v přesilovce pěti proti třem Petr Sýkora. Legendární pardubický snajpr i v aktuálním ročníku výrazně táhne ofenzivu svého týmu, toto byla jeho letošní branková radost s číslem třináct: "Chytat se to dalo, ale Sýkora to prostě umí neskutečně napálit. Při takové dělovce tam musíte být včas, musíte být správně postavený, ale jak jste sami viděli, ani tohle není záruka toho, že to chytíte," popisuje situaci u gólu na 2:2 sympatický strážce svatyně.

Třetí letošní konfrontace poznala vítěze teprve v nájezdech. Tahle dovednostní soutěž Ocelářům v poslední době v domácím prostředí nevycházela podle optimálního scénáře, na východě Čech ovšem dokázali získat cenný prémiový bod navíc: "Při nájezdech to už moc není o fyzičce, rozhoduje spíš hlava, je to rovný souboj muže proti muži. Jsme určitě moc rádi za bonusový bod v nájezdech. Musím upřímně říct, že tak těžký zápas jsem už dlouho nechytal."

Foto: Jan Jedlička

HC Motor České Budějovice