Steel Cup finišuje, Oceláře čeká Linköping

14.08.2016 · Daniel Ježek
Steel Cup 2016 jde do finiše, v neděli jsou na programu závěrečné dva duely. Ty rozhodnou o vítězi třetího ročníku turnaje, nejblíže k poháru zatím mají Vítkovice. Ostravané na svém ledě hostí Slovan Bratislava, Třinečtí ve WERK ARENĚ změří síly s Linköpingem. Utkání startuje v 17 hodin.

Oceláři vyhráli derby, Vítkovice srazil Irgl

Sobotní podvečer patřil prvnímu ocelářskému derby sezóny. Duel Ocelářů s Vítkovicemi nabídl velmi vyrovnaný průběh, Slezané třikrát vedli, jejich soupeř ale pokaždé dokázal dorovnat krok. WERK ARENA tak rozuzlení viděla až v prodloužení, to po třiatřiceti vteřinách přesnou střelou ukončil Zbyněk Irgl. Hráči s drakem na hrudi do tabulky zapsali dva body.

"Byl to klasický přípravný zápas, možná trošku specifický, protože šlo o derby. Bylo vidět, že to bylo teprve třetí utkání, máme od trenéra nějaké nové pokyny, takže se s tím zatím sžíváme," řekl po zápase Vladimír Roth.

Pohled z druhé strany přidal fanouškům známý David Květoň: "Hráli jsme sympatický hokej. V sestavě jsme měli několik mladých kluků, i tak jsme byli vyrovnaným soupeřem. Akorát v některých pasážích Třinec prokázal zkušenosti. Tým odvedl dobrou práci, na ledě jsme nechali to, co nám trenéři řekli. Byl to dobrý zápas."

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 4:3 pp. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Nosek (Kovařčík M., Dravecký), 26. Adamský (Kane, Doudera M.), 48. Roth (Linhart, Kane), 61. Irgl (Adamský, Roth) – 14. Němec (Tomi, Illéš), 30. Tomi (Adamík), 52. Vandas (Bail). Rozhodčí: Baluška, Kubičík - Konvička, Tvrdoň Vyloučení: 5:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 2256 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3

Sestava týmu Oceláři Třinec: Hamerlík – Linhart, Roth (A), M. Doudera, Hrabal, Jank (A), Nosek, Kozák, Galvas – Adamský, Kane, Irgl – Š. Ružička, Kreps, Petružálek (C) – Dravecký, M. Kovařčík, Chmielewski – Rákok, Marosz, Hrňa.

Sestava týmu Vítkovice Steel: Dolejš – Urbanec, Sedlák, Krenželok, Klok, Kovář (A), Bail, Rudl, Adamík – D. Květoň (A), Vandas, Kolouch (C) – Němec, Illéš, Tomi – Seidler, Slováček, Gřeš – Kafka, Jáchym, Zdráhal.

O vítězi rozhodne až poslední hrací den

Tabulka Steel Cupu po dvou odehraných kolech je nesmírně vyrovnaná. S jednobodovým náskokem do posledního zápasu vstoupí Vítkovice, Slovan a Linköping se budou prát o rozhodující tři body. Oceláři, kteří na čtvrtém místě mají dva body již nemohou pohár získat. V případě, kdy by Slezané získali tři body a Slovan dva, rozhodl by ve prospěch Slovanu lepší vzájemný zápas.

Vstupenky na nedělní duel jsou stále k dispozici, pokladny WERK ARENY se otevřou hodinu před úvodním buly. Připomínáme, že vstupné na zápas Třinec - Linköping činí 50 Kč, majitelé permanentek včetně play-off mají vstup volný. Ze zápasu bude k dispozici také podrobný textový online přenos.

Průběžná tabulka Steel Cup 2016

Tým                             Zápasy     Skóre     Body