Starší dorost proti Vsetínu propadl

19.01.2018 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci sice na Lapači na začátku poslední části smazali třígólové manko, poté ale přišel kolaps, který je připravil o naději na bodový zisk. Během dvou minut Oceláři inkasovali dva góly a bylo po zápase.
B14, pátek 19.1.2018
Vsetín
8:5
Zimní stadion na Lapači
Třetiny: 3:1, 2:2, 3:2  Branky a nahrávky: 1. Klímek (Matiaško, Půček), 6. Klímek (Matiaško), 12. Jenáček (Půček, Ondračka), 24. Matiaško (Půček, Jenáček), 38. Klímek (Půček, Kožený), 52. Petriska (Matiaško, Lukačka), 54. Matiaško (Klímek), 60. Půček – 10. Havránek (Matěj), 22. Indrst (Havránek, Krč), 39. Geidl (Michálek, Havránek), 43. Geidl (Michálek, Čmiel), 45. Havránek (Bulava, Indrst). Rozhodčí: Smilek - Poláček, Bařinka. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 92. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 8:5.
Chrástecký – Mikulenčák, Lašák, Ondračka, Lukačka, Jenáček, Kožený - Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický
Ochman – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tománek, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Zoubek, Čmiel

Utkání začalo poněkud rázně a Valaši už ve čtyřiadvacáté sekundě vsítili první branku. Daniel Klímek procedil kotouč mezi betony gólmana hostí a Valaši byli hned v lepší náladě. Následně se Třinec snažil rychle odpovědět, ale obrana Valachů nepustila hosty k zakončení. V páté minutě si Valaši zahráli první přesilovou hru, a tu využili. Daniel Klímek si připsal druhou branku střelou do horních pater branky.

V desáté minutě se podařilo skórovat i hostům. Marek Havránek zasáhl místo nad pravým betonem Chrásteckého a hosté byli ve hře. Zpět je srazilo vyloučení v jedenácté minutě, které potrestal domácí Šimon Jenáček střelou do modré. V závěru třetiny mohl ještě skóre upravit Rybnikár, který ale zasáhl pravou tyčku.

Druhá třetina začala lépe hostům, kteří využili přesilovou hru. Filip Indrst prostřelil přesunujícího se Chrásteckého a Třinec opět snížil na rozdíl branky. Přišla ale rychlá odpověď Vsetína v podobě střely Michala Matiaška, který zasáhl pravý horní roh. V osmatřicáté minutě se podařilo Danielu Klímkovi zkompletovat hattrick a Valaši byli opět ve dvoubrankovém vedení. Třinec ale rychle odpověděl střelou Nika Geidla, který trefil pravý horní roh.

Třetí třetina začala pro Třinec velmi přívětivě. Nejprve se opět trefil Nico Geidl a vzápětí následovala i druhá branka Marka Havránka. Na Lapači bylo v tu chvíli vyrovnáno a zápas začínal od nuly. Valaši ale zabojovali. Ján Petriska tečoval střelu Matiaška a Vsetín byl ve vedení. To ještě pojistil Michal Matiaško střelou do odkryté brány a třešničku na dort přidal Roman Půček, jenž v závěru zápasu trefil prázdnou pránu při power-play.