Starší dorost bojoval, v derby ale opět prohrál

04.11.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Mladí Oceláři nezačali proti Vítkovicím nejlépe a velmi brzy inkasovali, v jedenácté minutě ovšem srovnal Pavel Matěj a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Třinečtí hráči si ale následně nepohlídali ani nástupy do zbývajících třetin a byť se pak Jiřímu Plandorovi podařilo snížit na rozdíl jediné trefy, na body už to nestačilo.
18.kolo, sobota 4.11.2017
2:4
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2  Branky a nahrávky: 11. Matěj (Geidl, Macháček), 58. Plandor (Geidl) – 4. Takáč (Fridrich), 23. Lewandowski (Konečný, Věntus), 42. Fridrich (Lednický), 59. Fridrich (Lednický). Rozhodčí: Smilek - Konvička, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Smička (VIT) 10 minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Ochman – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Šulák, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Wardas, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor
Piták – Zapletal, Raška, Takáč, Smička, Kunc – Vojtovič, Lednický, Fridrich, Plánka, Kadula, Mrva, Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski

Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe hostům. Vítkovice si už v úvodních minutách vynutili faul soupeře a záhy trestali. Mezi kruhy si najel David Takáč a po přihrávce Fridricha napálil kotouč za záda Ochmana. Mladí Oceláři ale rychle kontrovali. Macháček u zadního mantinelu vybojoval puk a poslal jej ke Geidlovi.

Útočník s dvacítkou na dresu předal kotouč lépe postavenému Pavlu Matějovi a ten jej uklidil za přesouvajícího se Pitáka. V závěru první třetiny mohli jít svěřenci trenéra Muchy i do vedení. Indrst ovšem v početní výhodě napálil jen tyč a po dvaceti minutách tedy platilo skóre 1:1.

Také do druhé části vstoupili aktivněji hráči Ridery a v čase 22:39 se radovali z druhého gólu, tentokrát po dorážce Jakuba Lewandowskiho. Třinečtí mohli srovnat v přesilové hře, místo toho ale málem inkasovali. Do brejku se podíval Mrva, domácí gólman ale udržel svůj tým na dostřel.

Na začátku poslední třetiny inkasovali Oceláři potřetí. Lednický našel před brankou stojícího Petra fridricha a vítkovický kapitán nezaváhal. Svěřenci trenéra Muchy pak sice dokázali zápas zdramatizovat po individuální akci Jiřího Plandora, při hře bez brankáře ale trefil prázdnou klec Petr Fridrich a stanovil skóre na konečných 2:4.