Souboj nejvzdálenějších, Oceláři kontra Energie!

17.09.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři se po vítězném klání na ledě Sparty vracejí mezi své mantinely, aby v nedělním pátém kole přivítali Energii Karlovy Vary. Utkání nejvzdálenějších soupeřů na extraligové mapě začíná v 15 hodin, potvrdí Slezané roli favorita a získají další tři body? Nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem nedělního utkání s Karlovými Vary je společnost Szturc, s.r.o.

HC Energie Karlovy Vary

Západočeši v loňské sezóně museli zachraňovat extraligovou příslušnost v baráži, to se nakonec Energii povedlo. Před startem sezóny se ale dlouho nevědělo, zda Karlovarští vůbec nastoupí do nového ročníku. Klub byl zmítán ekonomickou nestabilitou, byly i snahy o prodej extraligové licence. Nakonec se vedení západočeského klubu povedlo splnit veškeré aspekty k tomu, aby se v Karlových Varech hrála extraliga i v této sezóně.

Energie před ročníkem výrazně obměnila svůj kádr, z Karlových Varů odešlo celkem jedenáct hráčů. Mezi nejcitelnější ztráty patří odchody obránců Gulašiho, Bičánka či Redlihse, a útočníků Marosze, Huny a Haščáka. Změna se udála také na postu hlavního trenéra, Karla Mlejnka nahradil třineckým známý trenér Jan Tlačil. V týmu nalezneme také třineckého Radima Matuše, který na západě Čech působí v rámci hostování, a také Denise Kindla, který přišel z Kladna.

Energetikům se v přípravě na novou sezónu poměrně dařilo, z deseti klání vybojovali šest výher. Extraligová realita je ale trochu jiná. Tým z lázeňského města čekal na výhru do čtvrtého kola, kdy na domácím ledě porazil Olomouc. V předchozích třech duelech svěřenci trenéra Tlačila vždy poznali hořkost prohry.

Poslední zápas Karlových Varů:
16. září: HC Energie Karl. Vary – HC Olomouc 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Flek (Harkabus, Tomáš Dvořák), 12. Sičák (Baránek, T. Rachůnek), 35. Skuhravý (V. Tomeček, Vachovec) – 24. Fořt.

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Honzík – Dujsík, Sičák, Harant, Baránek, Benák, Tomáš Dvořák – T. Rachůnek, Matuš, Kindl – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – T. Rohan, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi stále pokračují na vítězné vlně. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v dosavadních čtyřech kolech nepoznali přemožitele, se ziskem jedenácti bodů drží třetí příčku tabulky za stoprocentními Kometou a Chomutovem. V pátečním klání Slezané na Spartě urvali dva body za výhru po nájezdech.

”Utkání jsme odehráli dobře, nenechali jsme se vyprovokovat. Hráli jsme mnoho přesilovek, ale nebyli jsme v nich bohužel příliš produktivní. Ve druhé třetině jsme si při vedení 3:1 vybrali slabší část, kdy jsme domácím umožnili srovnat. Nájezdy jsou vždy loterie, tentokrát nám to vyšlo, za což jsme hrozně rádi. Chci poděkovat celému týmu na čele se Šimonem Hrubcem,“ hodnotil René Mucha.

Již v neděli Oceláře čeká další domácí duel, do WERK ARENY zavítá karlovarská Energie. „Nebude to jednoduchý zápas, na začátku soutěže jsou všechna utkání vyrovnaná. Bude rozhodovat jedna chyba, jedna branka, musíme se na to plně soustředit. Hrajeme doma, ten poslední zápas nám příliš nevyšel. Určitě budeme chtít podat lepší výkon,“ prognózuje Daniel Rákos.

Utkání na Spartě nedohráli útočníci Martin Růžička a Rastislav Špirko, jejich start v nedělním klání však není vyloučen.

Poslední zápas Třince:
16. září: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:4 sn. (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Ihnačák (P. Vrána, Pech), 36. P. Vrána (Ihnačák, Pech), 39. Forman (Švrček) – 10. Petružálek (Kane, Linhart), 23. Rákos (Kreps, Dravecký), 25. Roth (Hrňa), rozh. nájezd Petružálek.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Špirko, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se nejvzdálenější hokejoví soupeři utkali na konci ledna v třinecké WERK ARENĚ. Dlouho bezbrankové utkání jednačtyřicátého kola zlomili Oceláři hráči až těsně před koncem druhé části, když si cestu do branky Energie našla střela Martina Adamského z velkého úhlu. Stejný střelec poté vedení Ocelářů ještě zvýraznil a potvrdil tak třinecké vítězství. Čistým kontem se prezentoval Šimon Hrubec.

29. ledna 2016: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 40. Adamský, 45. Adamský (Polanský, Růžička).

O zápase

Hrací den: 5. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 18. září 2016, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec