Šimon Hrubec: Píšeme historii klubu!

12.12.2017 · Daniel Ježek, Martin Stebel
To byla paráda! Oceláři v odvětě předvedli výborný výkon, v Gävle svého soka podruhé porazili a postoupili do semifinále hokejové Ligy mistrů! Obrovský podíl na historickém postupu má brankář Šimon Hrubec, který si v zápase sice trochu pokazil své skvostné statistiky, nakonec se ale mohl radovat z postupu mezi nejlepší čtyřku evropské soutěže!

Trochu sis pokazil statistiky, postup je ale cennější, že?
„Ten postup to napravil. Já si myslím, že proti takovým soupeřům se nedá pořád chytat na čisté konto, já i tým jsme hodněkrát měli štěstí. Naříkám, že to muselo přijít, ale to, co jindy dopadlo šťastně pro nás, tak dnes bylo naopak. Hlavně ten jejich třetí gól byl hodně smolný, tam mu to sjelo z čepele. Na druhou stranu tam bylo pár tyček, my ale hráli tak, aby se to štěstí k nám přiklonilo.“

Častokrát tě zachránila tyčka, nezvoní ti ještě v uších?
„Co říkáš? (smích) Byly asi tři, nemůžeme počítat tyčku ze strany. Před jedním gólem byla tyčka, to bylo hodně o štěstí. Pak střela na vyrážečku, zase tyčka, v první třetině taky. To k tomu ale patří. My si dnes to štěstí zasloužili. Měli jsme pohyb, byl tam drajv do brány. Byla z nás cítit chuť a touha postoupit.“

Šest zápasů proti švédským soupeřům, bilance 5:1. Proč se vám proti nim tak daří?
„Nevím, to asi nedokážu říct. A nemyslím si to jen proto, že to jsou Švédi. Možná to je tím, že do zápasu jdeme jako outsider, alespoň papírově, a můžeme hrát uvolněněji. To psal i Gretzky, že je lepší do zápasu jít jako outsider.“

A nebo to je tím, že v týmu taky máte jednoho „Švéda“?
„To jsem říkal už minule, že v týmu máme jednoho Švéďáka (Martin Adamský, pozn. redakce). Ten nám řekne, co na ty jeho bráchy hrát. (smích)“

Jak důležitý je postup do semifinále Ligy mistrů?
„Je to obrovská prestiž, už to jednou zaznělo, že každým zápasem a postupem se píšou nové dějiny klubu. Z tohohle hlediska jsme moc rádi, věřím tomu, že budeme úspěšně pokračovat. Každý další zápas bude mít větší a větší prestiž, třeba se to jednou vyrovná té fotbalové, která je celosvětovým fenoménem.“

Cítíš to i od vedení klubu, kterému na postupu hodně záleží? Jiné týmy třeba dávají přednost domácí soutěži.
„Nevidím moc do soupisek ostatních týmů, jestli staví to nejlepší, co mají k dispozici. My to bereme opravdu prestižně, protože reprezentujeme Českou republiku. My tady máme takový svůj malý nároďák, všichni to takhle berou. To, že ve čtvrtfinále byly tři české týmy, vypovídá o kvalitě české extraligy. Za to jsem hodně rád.“

Co říkáš na fanoušky?
„Byli úžasní a já se neskutečně těším do letadla, ti zas budou hulákat. To budou videa, dejte ruce nahoru a celé letadlo tleská. Na cestu se hodně těším.“

V semifinále znovu na sever, tentokráte do Finska. Těšíš se?
„Já jsem cestovatel, jsem rád, že se pojedeme někam podívat. Ono každé město má něco svého, pokaždé, když jsme někam jeli, jsem si na Wikipedii o to městě něco přečetl. Času moc není, ale třeba po večeři se vždycky jdeme někam podívat. Nemůžeme ho samozřejmě vidět celé, ale vždycky se někam dostaneme. V Gävle je jedna obrovská ulice, ta byla velmi pěkně osvětlená. Už to tady dýchá Vánocemi.“

Teď je reprezentační pauza, bude nějaká oslavička?
„Bude volno, já si ho užiji se ženou. Uděláme si krátkou dovolenou po Česku.“

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z úspěšného duelu Ocelářů v Gävle v rámci čtvrtfinále Ligy mistrů ZDE