Sezóna mladšího dorostu končí v semifinále

27.03.2018 · Martina Sikorová
Bojovali ze všech sil, na vyrovnání série ale nedosáhli. Svěřenci trenéra Raszky na ledě Hradce během pěti minut smazali dvoubrankové manko, v nájezdech se ovšem radoval soupeř a pro mladé Oceláře tedy letošní sezóna skončila.
SF2, úterý 27.3.2018
Mountfield HK
4:3sn
ČPP Aréna
Třetiny: 1:0, 2:2, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 15. Moravec (Jušta, Naar), 37. Šedivý (Jušta), 39. Lang (Kašpar), rozh. náj. Jušta – 22. Chovaniak (Wardas), 39. F. Cienciala (Geidl), 45. Jurzyca (Wantulok). Rozhodčí: Ondráček - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Sajdl – Pelda, Králik, Táborský, Boukal, Naar, Drbal, Perička, Pinkas – Moravec, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher, Janda, Šedivý
Švančara – Hrůzek, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Bujak, F. Cienciala - Králík, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Matěj, Kašpárek, Petrovský, Geidl, Hykl, Ramik, Macháček

Vstup do utkání měli lepší Oceláři, kteří si vypracovali několik slibných šancí. V první se ocitl Ramik, jenž dorážel střelu od modré, kterou Sajdl pouze vyrazil před sebe. Ve slibné pozici však pálil nad. Následně se na levém kruhu vytočil Filip Cienciala a z otočky pálil na bližší tyč, gólman Mountfieldu však byl připraven a s jeho ranou si poradil. Poté si Východočeši vytvořili vlastní šanci, v závaru před Švančarou se nejlépe zorientoval Šedivý, jeho rána z mezikruží však odkrytou část brány minula.

Třinec zbraně neskláněl a dál dravě útočil. Raszka vyslal ostrou ránu z pravého kruhu a Sajdl měl co dělat, aby puk vyrazil ramenem nad břevno. Pak se ale do tlaku dostali opět Hradečtí. Petr Moravec dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy a nechytatelnou ranou poslal Lvy do vedení. Východočechy jejich branka nakopla a svého protivníka zatlačili. Janda se dostal do obrovské šance a sám jel na gólmana Slezanů, kterého chtěl překonat bekhendovou kličkou, jenže neuspěl, a tak jeho tým vedl po první třetině jen 1:0.

V úvodu druhé dvacetiminutovky tak mohlo přijít srovnání. Daniel Chovaniak obdržel pas na osu hřiště k modré čáře a nechytatelnou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Následně si Oceláři vytvořili tlak a téměř celé dějství soupeře přehrávali. V závěru periody ale znovu udeřil Hradec. Jušta vyslal do úniku Daniela Šedivého, jenž bekhendovou kličkou překonal Švančaru a vrátil Východočechům vedení.

Za 140 sekund to s Mountfieldem vypadalo ještě lépe. Kryštof Lang se dobře zorientoval na brankovišti, našel kotouč a z bezprostřední blízkosti dokázal zvednout puk nad padajícího Švančaru do sítě. Třinečtí však nehodili ručník do ringu a za 13 vteřin opět snížili. Filip Cienciala si zpracoval touš na levé straně u modré čáry a vystřelil. Sajdl puk přes clonící hráče nemohl vidět a touš skončil v síti. Zápas tak zůstával i před třetí dvacetiminutovkou otevřený.

Brzy po zahájení třetího dějství došlo opět ke srovnání skóre. Otto Jurzyca prolétl po pravé straně, kotouč si před Sajdlem stáhl na forhend a zamířil přesně k zadní tyči. O chvíli později měl střelec vyrovnávací branky další šanci, jenže jeho ránu z levého kruhu gólman Východočechů zastavil svou hbitou lapačkou. Na druhé straně se pak Lang vytočil na vrcholu kruhů a vyslal pokus těsně nad ledem, Švančara byl se svými betony připraven.

Závěr duelu se blížil, napětí rostlo, přesto ani jeden z týmů nezastavil své útočné výpady. Jurzyca střílel z pravé strany, jenže Sajdl měl vyrážečku připravenou a kotouč poslal do rohu kluziště. Na opačném konci kluziště šel Pajer do přečíslení dva na jednoho, rozhodl se sám vystřelit, ale beton gólmana Švančary byl na svém místě. Když ani jedno z mužstev nevyužilo své další šance, dospělo utkání do prodloužení.

V prodloužení už zvolily oba celky trochu opatrnější přístup, přesto byl k vidění stále poměrně ofenzívní hokej. Pinkas dostal na levém kruhu spoustu prostoru a nebezpečně pálil, jenže Švančara měl vyrážečku připravenou. Na druhé straně se Sajdla snažil překvapit ranou na bližší tyč Macháček, jenže byl ve velkém úhlu a brankář Východočechů byl na své konstrukci jako přilepený. Po sedmdesáti minutách tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Hned v první sérii skóroval Ocelář Matěj, kotouč za brankovou čárou sice vidět nebyl, ale sudí si byl jistý. Hradec dlouho neproměňoval, až v poslední možný moment v páté sérii vyrovnal pěknou kličkou do forhendu Janda. K sedmému nájezdu svého celku se rozjel Jan Jušta, najel si trochu doleva a střelou, po níž se kotouč odrazil od pravé tyče do sítě, poslal Lvy do vedení. Brankář Sajdl následně přečetl bekhendovou kličku Králíka a Východočeši mohli slavit postup na finálový turnaj.