Série se přesouvá do Pardubic, získáme mečbol?

16.03.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čtvrtfinále pokračuje víkendovými zápasy, série se přesouvá na východ Čech. Pardubická Tipsport aréna bude hostit třetí a čtvrtý zápas, Oceláři jedou na led Dynama s vedením 2:0. Hráči s drakem na hrudi tak budou v sobotním klání usilovat o zisk mečbolu, podaří se Slezanům navázat na domácí výhry?

Dynamo po delší době přímo postoupilo do čtvrtfinále play off, úvodní dvojzápas se ale svěřencům Miloše Holaně moc nepovedl. Pardubičtí sice dokázali v obou duelech Oceláře přestřílet, do Tipsport arény se Východočeši přesunou s dvoubodovým mankem. „Chtělo by to víc střelců, ale na tohle se vůbec nehraje. Je jedno, kdo ty branky dává. Všechny góly bych vyměnil za jednu výhru. Klidně ať mám 0+0, tohle vůbec není důležité. Hraje se pro tým a mě, i všechny ostatní v kabině, nic jiného nezajímá,“ řekl Matěj Beran po druhém zápase.

Čtyřiadvacetiletý útočník je zatím jediným hráčem Pardubic, který v play off dokázal překonat skvěle chytajícího Šimona Hrubce. Beran ale před domácími odvetami nevěší hlavu a věří ve srovnání série. „Všechno musíme směřovat na sobotu. Čeká nás nový zápas, všechno se bude odvíjet od toho, jak k tomu přistoupíme. Jsem si naprosto jistý, že každý na ledě nechá maximum. Hlavně kvůli lidem, play off v Pardubicích dlouho nebylo, fanoušci nás podporují celou sezonu, jsou skvělí a my jim to musíme oplatit. Určitě bude plný dům, my ten zápas musíme urvat. Nemáme kam couvnout, jsem přesvědčený, že se nám to povede,“ dodává pardubický forvard.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři do letošního play off vstoupili na jedničku. Hráči s drakem na hrudi naplno využili domácího prostředí WERK ARENY a v prvních dvou zápasech získali dva čtvrtfinálové body. Po úvodní těsné výhře se svěřencům trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny povedlo přeci jen více přehrát soka z východu Čech a připsat si první letošní výhru po základní hrací době proti Pardubicím. „Odvážíme si vedení 2:0, to ale nic neznamená. Soupeř je hodně houževnatý a hraje velice nepříjemně. Máme sice slibné vedení, série se ale hraje na čtyři vítězné zápasy. Musíme pracovat pořád stejně,“ řekl Martin Adamský po druhém domácím zápase.

Rychlonohý útočník spolu s parťákem Jiřím Polanským ve druhém duelu zapsal významné jubileum. Adamský vsítil svou dvoustou branku, Polanský zase zaznamenal pětistý bod v dresu Ocelářů. V prvním utkání pak „Polda“ vsítil svůj dvoustý gól za klub zpod Javorového. „Musím se přiznat, že zrovna tuhle metu jsem sledoval. Vím, že Richard Král má 209 zásahů za Třinec, tohle mě hrozně motivuje v práci dopředu. Chtěl bych ho pokořit, je to moje osobní meta,“ říká třinecká třiadvacítka.

Dosavadní zápasy série

Úvodní dva zápasy čtvrtfinálové série hostila třinecká WERK ARENA. První měření sil nabídlo vyrovnanou bitvu, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ocelářům první výhru v dovednostní soutěži vystřelil Martin Růžička. Druhý duel měl jednoznačnější průběh. Jiří Polanský se dvěma trefami na konci první a začátku druhé třetiny postaral o dvoubrankové vedení domácích, hráči s drakem na hrudi si výsledek pohlídali až do závěrečného hvizdu.

13. března 2018: HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 3:2 sn. (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Polanský (Svačina, Martin Růžička), 56. Cienciala (Roman Vlach, Krajíček), rozhodující samostatný nájezd Martin Růžička – 43. Beran (Trončinský, Čáslava), 54. Beran (Cardwell).

14. března 2018: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Polanský, 22. Polanský (Dravecký, Svačina), 38. Adamský (Polanský), 60. Cienciala (Dravecký) – 50. Beran (Rolinek, Holland).

O zápasech

Hrací den: 3. čtvrtfinále Generali play-off
Termín utkání: sobota, 17. března 2018, 17:00
Místo utkání: Tipsport aréna, Pardubice