Rostislav Martynek hrál ve Werk aréně, v barvách soupeře

03.10.2010 · Adam Sušovský
Třinecký odchovanec, šikovný bruslař a střelec hrál znovu v Třinci. Rostislav Martynek se poprvé ve své kariéře postavil proti svému mateřskému týmu. Třinecké fanoušky pozdravil jednou brankou, spálenou tutovkou a nebezpečným průnikem v závěru zápasu. Do Werk arény se po půl roce pochopitelně těšil.

Je 15:45, třinecká Werk aréna ještě zahalená tmou. Sem tam se ozývají pokřiky hráčů, kteří si předzápasovou rozcvičku zpříjemňují fotbálkem na chodbách stařičkého zimáku. Jen od třinecké střídačky se rozléhá hlasitý smích. No jo, potkali se dva srandisti Rostislav Martynek a kustod Rudolf Tlusczyk. Pozdravili se kanadským žertíkem. Martynek na střídačce Ocelářů kustodovi odkroutil všechna víčka od láhví s pitím. "Zažil jsem tady skoro celou svou kariéru, takže nějaké hecovačky samozřejmě byly. Nejvíce asi s Martinem Vojtkem a Rudou Tlusczykem. Je to tady pořád stejné," usmíval se Martynek, který však před rozbruslením nezamířil do šatny, kde strávil celou svou kariéru, nýbrž na opačnou stranu. Jeho součastným zaměstnavatelem je jihočeský Mountfield.

A pak mohl vyjet na led. Během rozbruslení se stihl hecovat i s Vojtkem, ale k tomu až později. Ještě před tím ho během nástupu hráčů na led vyvolával celý kotel. "Nikdo mi neříkal, že se chystá nějaké přivítání. Před zápasem jsem se jen hecoval s bývalými spoluhráči. Jsem rád, že si fanoušci vzpomenou. Byl jsem pak nahecovaný," říkal potěšený Martynek, který se vrátil také ke srandičkám s Vojtkem a svému gólovému momentu z 11. minuty utkání. "Pokřikoval na mě, ale nebudu to komentovat. Těch neslušných slov," žertoval. "Za ten gól mě to v kabině Budějovic bude určitě něco stát, vypsal jsem i nějakou svačinku."

Jeho branka ovšem pomohla Budějovicím jen k jednomu bodu, protože Oceláři zápas bravurně otočili. Přesto mohli ze zápasu vyjít naprázdno. To by však právě Martynek musel své další šance proměnit. Nejprve před prázdnou bránou netrefil skákající puk. "Bylo tu teplo a skočilo to. Rolbaři udělali špatný led, " vtipokoval, ale poté seriózně přiznal, že puk jednoduše netrefil. Jeho druhý nebezpečný moment vznikl v závěru zápasu, kdy šikovný bruslař uháněl v plné rychlosti na posledního beka Hudce. "Už jsem myslel, že ho mám, ale puk mu v poslední chvíli zavadil o brusli. Ale i tak, dva góly, to bych Třinci nemohl udělat," přidal znovu trochu humoru hráč, který bude mít na dnešní zápas také minimálně týden památku. "V rohu jsem se srazil s Varaďou. Nevím, jeslti to bylo hokejkou nebo tělem, ale odnesl jsem si pár stehů na nose," uzavřel nyní českobudějovický střelec.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno