První místo jedeme potvrdit do Hradce Králové!

08.10.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se pomalu blíží ke konci své úvodní čtvrtiny, v neděli je na programu jedenácté kolo. Oceláři zavítají do Hradce Králové, ve Fortuna aréně se utkají s týmem Mountfield HK. Duel startuje v 17 hodin, vrátí se Slezané se třemi body?

Mountfield Hradec Králové

Tým Mountfield Hradec Králové v minulé sezóně prožil úspěšnou základní část, Východočeši ji zakončili na třetí příčce. Ve čtvrtfinále je čekala Mladá Boleslav, svěřenci dnes již kouče Ocelářů Vladimíra Kýhose ale roli favorita nezvládli. Hradečtí prohráli v šesti zápasech, loňský ročník tak zakončili na celkovém pátém místě. Vedení proto udělalo několik změn, Vladimíra Kýhose nahradil Václav Sýkora. Větších změn ale doznala hráčská soupiska.

Hradec před sezónou opustilo deset hráčů. Mezi nejcitelnější ztráty patří odchody útočníků Briana Ihnačáka, Antonína Honejska či Lukáše Vantucha. Dalšími odchozími hráči jsou brankáři Svoboda s Králem, obránci Pilař, Hronek a Vašíček. Útočné řady ještě opustili Bulík s Courchainem. Pod Bílou věž naopak zamířilo devět hokejistů. Mezi nejzajímavější jména patří forvardi Potulny, Džerinš a Jarůšek. Defenzivní řady vyztužili Štajnoch, Gregorc, Barák, Bača a Newton. Mountfield má novou tvář také v brankovišti, konkrétně jde o Patrika Rybára.

Východočeši v přípravném období odehráli devět utkání, v sedmi případech dokázali triumfovat. Zdálo se, že Hradec do nové sezóny vstoupí v dobré formě, výsledky zápasů ale tohle tvrzení lehce vyvrací. Výkony Mountfieldu se mění jako na houpačce, výhry se střídají s prohrami. Tomu odpovídá také umístění Lvů v tabulce, Hradečtí se třinácti body drží devátou příčku. V posledních dvou kolech ale družina kapitána Jaroslava Bednáře dokázala zvítězit.

Poslední zápas Hradce Králové:
7. října: HC Olomouc – Mountfield HK 3:4 prodl. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Ondrušek), 35. Jaroměřský (Matai, Skladaný), 55. Laš (Vyrůbalík, Mikúš) – 15. Dej (Bednář), 39. Bednář (Kukumberg), 57. Gregorc (Bednář, Dej), 62. Šimánek (Dietz).

Sestava Hradce Králové v posledním zápase: Rybár – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas, Newton – Šimánek, Džerinš, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Bednář – Pavlík, Köhler, Potulny – Nedvídek, Knotek, Kopta.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi se v posledním kole dokázali oklepat z nájezdové prohry ve Zlíně a na domácím ledě zvítězit ve šlágru kola. Oceláři ve WERK ARENĚ v prodloužení porazili hvězdami nabitou Kometu Brno, dvoubodová výhra posunula tým zpod Javorového na čelo tabulky. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy na kontě mají šestadvacet bodů.

“Utkání bylo velmi těžké, takového typu budou také v play off. Já miluji takovéto zápasy, Kometa je velmi kvalitní tým a byl to skvělý duel. V první třetině jsme to možná trochu podcenili, dopřáli jsme jim více prostoru. Pak jsme se do toho dostali,“ řekl Jakub Petružálek atraktivní bitvě.

Oceláři po páteční velmi cenné výhře ale již musí myslet zase do budoucnosti, již v neděli totiž zavítají na led královéhradecké Fortuna arény. „V Hradci jsem byl jen čtvrt roku, což je poměrně krátká epizoda. Troufám si ale tvrdit, že hradecký tým znám velmi dobře, za tu dobu tam nedošlo k velkým změnám. Je to dobře organizované mužstvo, hlavně doma předvádějí houževnatý hokej. Máme soupeře, který stoprocentně prověří naše síly. Teď se ukáže pravda,“ ví hlavní kouč Vladimír Kýhos.

Poslední zápas Ocelářů:
7. října: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:3 prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Roth (Dravecký), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (Martin Růžička), 65. Petružálek (Linhart, Marosz) – 17. V. Němec, 25. M. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – Jank, Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Nosek, M. Doudera, L. Doudera – Rákos, Kreps, Dravecký – Petružálek (A), Kane, Martin Růžička – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Jašek, Marosz, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali v polovině února letošního roku, kdy se střetli v utkání šestačtyřicátého kola minulého ročníku. Hráči s drakem na hrudi zavítali na led hradecké FORTUNA arény. Ocelářům se povedlo zásluhou Zbyňka Irgla v osmnácté minutě otevřít skóre duelu, ve druhé třetině ale Antonín Honejsek hattrickem otočit vývoj. Slezanům svitla naděje po trefě Daniela Rákose z úvodní minuty poslední dvacetiminutovky, vyrovnat už se jim ale nepovedlo. Tři body zůstaly v Hradci Králové.

19. února 2016: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 3:0, 0:1).
Branky a nahrávky: 23. Honejsek (Dej, Bednář), 25. Honejsek (Ihnačák, Červený), 28. Honejsek (Bednář) – 18. Irgl (Dravecký, Stehlík), 41. Rákos (Plíhal).

O zápase

Hrací den: 11. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 9. října 2016, 17:00
Místo utkání: Fortuna aréna, Hradec Králové