Před pauzou dvakrát venku, ve čtvrtek jedeme do Plzně!

07.12.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se kvapem blíží ke své druhé reprezentační přestávce, peloton čtrnácti týmů ještě ale čekají dvě kola. Oceláři si duel osmadvacátého kola předehrají ve čtvrtek, kdy zavítají do plzeňské Home Monitoring Arény. Duel v Plzni startuje v 17 hodin, vrátí se Slezané s bodovým nákladem?

HC Škoda Plzeň

Letošní sezóna zatím ze strany Plzně povedená není. Škodovka se od startu ročníku pohybuje ve spodních patrech tabulky, týmu Martina Straky, který na pozici hlavního kouče vystřídal svého bratra Michala, se nedaří udržet si stabilní výsledky po delší dobu. Výhry se střídají s prohrami, naposledy ale indiáni vyškolili vedoucí Liberec, který doma smetli především ve druhé třetině, kterou Plzeň ovládla 4:1.

“V první třetině Liberec neproměnil šance, my jsme poté ve druhé části nasázeli rychlé góly během osmi minut. Potom už jsme se bránili. První inkasovaný gól na konci třetiny, hned se nám dostala na hokejky nervozita, jak už se to stalo poněkolikáté. Po inkasování začneme dělat nepochopitelné věci, které jsou způsobeny řadou věcí. Chtěl bych říct, že Liberec předvádí skvělý hokej, je to suverénně nejlepší tým v Česku,“ řekl Jiří Hanzlík po vyhraném zápase.

”Podobný zápas jsme měli v Třinci, kdy jsme si říkali, že nemáme co ztratit. Dnes jsme si říkali to samé, bylo to celkově dost podobné, opět se nám to povedlo, doufám, že nás to nakopne. Máme před sebou silné soupeře, tak snad získáme ještě nějaké body,“ dodal útočník Tomáš Vondráček. Plzeňská listina marodů čítá dvě jména, útočníky Hollwega a Stacha.

Poslední zápas Plzně:
4. prosince: HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Indrák (D. Sklenička), 24. D. Kubalík (Frühauf, Hrnka), 24. Stach (P. Kadlec, Indrák), 28. Vondráček (Pulpán), 59. D. Kubalík – 40. Bartovič (J. Stránský), 48. Bližňák (J. Stránský, Jánošík).

Sestava Plzně v posledním zápase: Machovský – Frühauf, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Slovák – D. Kubalík (A), Kracík (A), T. Svoboda – Lev, Stach, Indrák – Hrnka, Koreis, Vondráček – Johnson, Preisinger, Vracovský.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v nedělním kole na domácím ledě přivítali pardubické Dynamo, utkání opět dospělo do prodloužení. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy dotáhli do nastaveného času čtvrtý zápas z posledních pěti kol. Hráči s drakem na hrudi podruhé v řadě zvítězili 3:2 v prodloužení. Zaváhání dalších týmů z vedoucí čtveřice pomohlo Slezanům dotáhnout se na vedoucí Liberec na rozdíl jediného bodu.

“Chtěli jsme do zápasu vstoupit stejně, jako proti Vítkovicím. Bohužel opak byl pravdou, do zápasu jsme vstoupili velmi ležerně. Mysleli jsme si, že se ten soupeř porazí sám. Dostali jsme dva góly, prohrávali. V takových zápasech bývá, že se štěstí přikloní k bojujícímu mužstvu. Pardubice hrály výborně do defenzívy, bylo těžké se prosadit. My sice měli hodně střel, málo ale bylo brankových,“ kroutil hlavou trenér Vladimír Kýhos.

“Tým můžu pochválit maximálně za nasazení ve druhé a třetí třetině, kdy jsme ukázali velkou sílu,“ dodal hlavní kouč po zápase s Pardubicemi. Oceláře v nezvyklém čtvrtečním termínu čeká těžký test na ledě plzeňské Škodovky, která naposledy vyškolila vedoucí Liberec. Slezané budou v zápase postrádat obrannou trojici Galvas – Jank – Hrabal, do sestavy se pravděpodobně nevejde ani Jiří Polanský.

Poslední zápas Ocelářů:
4. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:2 prodl. (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Rákos (Roth, Dravecký), 55. Nosek (Marosz, Dravecký), 63. Nosek (Kreps, Hrňa) – 3. P. Sýkora (Tomášek, Hubáček), 15. Poulíček (P. Sýkora).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, Kania, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Doudera – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – J. Sýkora, Špirko, Martin Růžička.

Poslední vzájemný zápas

V patnáctém kole do WERK ARENY zavítala Plzeň, třinecká aréna tak viděla souboj prvního s posledním. Na ledě to tak ale nevypadalo, hosté se Ocelářů nezalekli a zvítězili 4:3. Hráči s drakem na hrudi sice v závěrečné třetině mohutně dotahovali, srovnat už se jim však nepovedlo. Slezané tak poprvé v letošním ročníku v zápase nezískali ani jeden bod.

23. října 2016: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:4 (0:1, 1:2, 2:1).
Branky a nahrávky: 40. Marosz (Špirko), 51. Adamský (Hrabal, Polanský), 55. Polanský (Irgl, Adamský) – 17. Indrák (Kodýtek), 26. Kracík (D. Sklenička, Pulpán), 32. Hrnka (T. Svoboda), 51. Pulpán (Vondráček).

Bilance doma: 15 zápasů, 5-1-2-7, skóre 37:48, 19 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher – 5 proher (1 v prodl.), skóre 26:22, 16 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Dominik Kubalík 23 (15+8)
Nejlepší střelec: Dominik Kubalík 15
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kracík 15
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Pulpán 11 (5+6)
Zblokované střely: Peter Čerešňák 29
Brankáři: Matěj Machovský, 22 zápasů – 8 výher, 14 proher, úsp. 91,55 %, prům. 2,60 g/z, 1 SO
Lukáš Sochůrek, 3 zápasů – 2 výhry, 1 prohra, úsp. 94,83 %, prům. 1,21 g/z, 0 SO
Patrik Polívka, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 89,47 %, prům. 3,20 g/z, 0 SO
Alexandr Hylák, 5 zápasů – 1 výhra, 4 prohry, úsp. 80,77 %, prům. 5,36 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Tomáš Slovák, Peter Frühauf

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 2.
Bilance: 27 zápasů, 13-5-6-3, skóre 93:54, 55 bodů
Bilance venku: 12 zápasů, 6-1-4-1, skóre 38:25, 24 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher (3 v prodl.), skóre 34:24, 16 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Jakub Petružálek 23 (10+13)
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz 11
Nejlepší nahrávač: Jakub Petružálek 13
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart, Vladimír Roth oba 13 (3+10)
Zblokované střely: Milan Doudera 32
Brankáři: Šimon Hrubec, 22 zápasů – 16 výher, 6 proher, úsp. 94,02 %, prům. 1,65 g/z, 6 SO
Peter Hamerlík, 5 zápasů – 2 výhry, 3 prohry, úsp. 91,56 %, prům. 2,48 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Martin Adamský, Erik Hrňa, Ján Sýkora

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Rostislav Marosz 100 % (1 gól z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: dosud nebylo nařízeno trestné střílení pro soupeře
Bilance nájezdů – hráč v poli: Ján Sýkora 50 % (1 proměněný ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 67 % (12 chycených z 18)