Pokračujeme další předehrávkou, Oceláři hostí Litvínov!

22.09.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři ve čtvrtek zdolali Bílé Tygry, v sobotu je čeká další předehrávka. Od sedmnácti hodin se v předehrávaném duelu sedmého kola postaví proti Vervě Litvínov. Krušnohorci mají za sebou páteční duel ve Zlíně, podaří se Ocelářům uchovat domácí neporazitelnost?

Sponzorem sobotního předehrávaného utkání šestého kola TELH je společnost Metalflex CZ, s.r.o.

Sponzorem přestávkové soutěže je společnost STEELTEC CZ, s.r.o., výherce získá vřetenovou sekačku značky Gardena.

HC Verva Litvínov

Litvínovští dali v minulé sezóně trochu zapomenout pomistrovskému nevydařenému ročníku. Svěřenci kouče Radima Rulíka si vybojovali přímý postup do čtvrtfinále play-off, v něm narazili na hradecký Mountfield. Vervě se povedl vstup do série, další čtyři zápasy ale ovládl Hradec a pro Litvínov sezóna skončila po pátém utkání čtvrtfinále.

V předsezónním období kádr Vervy opustilo sedm hráčů. Nejcitelnější ztrátou byl přestup útočníka Robina Hanzla do Nižněkamsku, brankáře Jaroslava Januse do Slovanu Bratislava, či odchod beka Filipa Pavlíka (Hradec Králové). Zimní stadion Ivana Hlinky se naopak stal novým domovem pro osm hráčů. Z Kladna se vrátil Peter Jánský, z Vítkovic přišel brankář Pavel Kantor. Z Hradce Králové do Litvínova zamířil Stanislav Dietz, z Třince pak mladší z bratrské dvojice Douderů Lukáš.

V přípravě Litvínov odehrál hned třináct zápasů, v nich měl lehce pozitivní bilanci sedmi výher a šesti porážek. V Tipsport extralize zatím Verva má bilanci dvou výher a tří porážek. Litvínovští nejprve prohráli na ledě Plzně, pak doma vynulovali Liberec a Hradec. V pátém kole tým zpod Krušných hor prohrál na ledě Olomouce, v posledním klání Verva sahala po bodech na ledě Zlína, v poslední minutě ale výhry Beranů trefil Pavel Kubiš.

Poslední zápas Litvínova

22. září 2017: Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1).
Branky a nahrávky: 6. Rihards Bukarts (Illo), 46. Roberts Bukarts (J. Ondráček), 60. Kubiš – 27. M. Hanzl (J. Černý), 57. F. Lukeš (V. Hübl).
Sestava Liberce v posledním zápase: Kantor (Petrásek) – Dietz, Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – J. Černý, M. Hanzl, Matoušek – Trávníček, Válek, Jurčík – Nejezchleb, M. Hořava, Nicholls.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi si šesté kolo předehráli již ve čtvrtek, svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny na svém ledě přivítali liberecké Bílé Tygry. Duel byl v prvních dvou dvacetiminutovkách velmi vyrovnaný, o vítězi musela rozhodnout až poslední perioda. K radosti domácích příznivců se třikrát trefili Oceláři, kteří tak uhájili domácí neporazitelnost. Slezané mají po šesti odehraných duelech na kontě třináct bodů.

“Jsem velmi rád za konečný výsledek, ale jsem přesvědčený o tom, že Liberec tady odehrál parádní utkání a hodně nás potrápil. I když jsme dostali gól na 2:2, stále jsme byli schopni zabrat. Dvěma parádními góly z předbrankového prostoru se nám zápas podařilo zlomit. Divákům se utkání muselo líbit, mělo to grády. Chci poděkovat týmu, jak to zvládl,“ řekl Václav Varaďa po čtvrteční bitvě.

“Říkal jsem si, že to bude strašně těžký zápas. Bilance nebyla moc příznivá, oni ale taky mají obměněný kádr a v tuhle chvíli to je úplně jedno. My se musíme soustředit sami na sebe, my musíme podat stoprocentní výkon. Když jej podáme, tak je jedno, kdo proti nám stojí. Ty body sbírat budeme,“ dodal Vladimír Svačina.

Poslední zápas Ocelářů

21. září 2017: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 26. Adamský (Irgl, Hrubec), 45. Polanský (Roth, Irgl), 57. Svačina (Roth, Marosz), 60. Martin Růžička (Polanský, Roth) – 3. A. Dlouhý (Jašek), 39. Bakoš (Pyrochta, Jelínek).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Adámek, Krajíček, Roth, Jank, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Marosz, Svačina – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři se s Litvínovem naposledy utkali na konci ledna letošního roku, utkání hostil Zimní stadion Ivana Hlinky. Hráči s drakem na hrudi vstoupili do zápasu na výbornou, v první třetině si vypracovali čtyřbrankové vedení. Postupně se trefili Kane, Petružálek, Adamský a Doudera. Verva dokázala zásahem Válka jen kosmeticky upravit konečný výsledek, Oceláři brali všechny body.

27. ledna 2017: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:4, 0:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 52. Válek (V. Hübl) – 8. Kane (Dravecký, Irgl), 12. Petružálek, 15. Adamský (TS), 18. M. Doudera (Marosz).

O zápase

Hrací den: 7. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: sobota, 23. září 2017, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec