Peter Hamerlík: Chci spoluhráčům poděkovat za obětavost ve hře dozadu

20.11.2016 · Daniel Kinc, Martin Stebel
Atraktivní klání dvou elitních extraligových celků přinesl hokej vysoké úrovně i zásluhou brankářů na obou stranách hřiště. PETER HAMERLÍK znovu zcela jasně dokumentoval, že s kolegou Hrubcem tvoří naprosto vyrovnaný tandem a na tomto postu Oceláři problém rozhodně nemají. Slovenský strážce svatyně byl v nedělním večeru po právu vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího týmu.

Gratulace k ocenění a kvalitnímu výkonu. Dvakrát jste vedli, nakonec máte bod. Je to spravedlivé vyjádření dění na ledě?

V první řadě vnímám zápas týmově. Prohráli jsme, což mě osobně mrzí. Kometa ale má mimořádně kvalitní kádr, jsou tady borci v nejlepších letech a na ledě je to pořádně znát. Hodně nám pomohl vedoucí gól, který byl trošku náhodný. Tím jsme lehce otupili tlak domácích. Nedá se ale vyhrávat celou sezonu, my jsme vděční za každý bodík.

Dnes zaslouží uznání celý váš tým. Směrem do defenzivy to byl hodně poctivý výkon...

Souhlasím. Chci mým spoluhráčům moc poděkovat za obětavost ve hře dozadu. Vraceli se jak obránci, tak i útočníci. Dařilo se nám blokovat střely. Povězte sami, taky máte dojem, že to byl dobrý hokej, ne? Opravdu si myslím, že se dnes divák nemohl nudit.

Blíží se polovina základní části letošního ročníku. Oceláři se stále vyhřívají na pozici lídra. Vládne v týmu pozitivní nálada a pohoda ze začátku sezony?

Pohoda je krásná věc, ale je třeba si především zachovat pokoru a skromnost. Musíme stále tvrdě pracovat. Extraliga je velmi vyrovnaná, je jedno, jestli hrajete třeba v Karlových Varech, všechna mužstva hrají bojovně a chtějí urvat body. My trénujeme a makáme, abychom si udrželi svou pozici v tabulce. Zatím nejsme ani v polovině soutěže, do rozhodnutí je stále dost daleko.

Zdá se, že na čele tabulky se začne tvořit elitní čtyřka. Na Oceláře s Brnem se pomalu dotahuje Liberec s Litvínovem.

Alespoň bude extraliga zajímavá, pro diváky to bude napínavé. Blíží se část sezony, kdy se to bude lámat. Okolo Vánoc se pravděpodobně bude tabulka separovat a my se určitě chceme udržet na pozicích, které nám aktuálně patří!