Pestrá paleta soupeřů: Oceláři míří na Rona Cup!

16.08.2017 · Martin Stebel
Ve čtvrtek dopoledne nabere červený autobus Ocelářů směr Trenčín, kde se třinečtí hokejisté představí na 23. ročníku turnaje s názvem "RONA CUP 2017 - memoriál Pavla Demitru". V průběhu tří dnů odehrají červenobílí tři zápasy, které tak zároveň budou ostrou generálkou před blížící se Ligou mistrů.

MsHK DOXXbet Žilina

Úvodním rivalem svěřenců trenérské dvojice Varaďa-Zadina bude překvapení loňského ročníku slovenské extraligy. Vlci "ulovili" bronzové medaile, což zřejmě zaskočilo jak hokejové odborníky, tak i sázkové bookmakery. Mužstvo aktuálně jako hlavní kouč vede Stanislav Škovránek, který má po ruce asistenta Andreje Podkonického, jehož český fanda může znát především z povedené hráčské kariéry v Liberci.

Návrat do žilinského kádru hlásí obránce Tomáš Harant, který je odchovancem klubu. Ex-karlovarský bek před sedmnácti roky okusil krátce rovněž třinecký dres. V útoku je třeba upozornit na silového centra Petera Húževku, který prožil několik úspěšných sezon ve Vítkovicích. Poslední vzájemné utkání se datuje do srpna 2012, kdy v rámci přípravného cyklu Oceláři během generálky na extraligu zvítězili v Žilině jednoznačným poměrem 7:2.

Vzájemné utkání na RONA CUPU 2017: MsHK DOXXbet Žilina vs. HC Oceláři Třinec - čtvrtek 17. srpna, 15:30 hodin.

SCORPIONS de Mulhouse

Mužstvo ze stotisícového města ležícího na trojmezí Francie, Německa a Švýcarska je v zemi galského kohouta nováčkem v nejvyšší soutěži. O tom, že česká hokejová škola má ve Francii opravdu velmi dobrý zvuk, svědčí několik našinců na soupisce škorpiónů z Mylhúz (český ekvivalent města Mulhouse).

V brance dostává prostor 26letý rodák z Čáslavi Jiří Blažek, v defenzívě figuruje jméno bývalého zadáka Pardubic či Košic Michala Šedy, v útoku se Mylhúzám pro nadcházející ročník povedlo ulovit talentovaného mladíka ze Znojma Adama Havlíka. Funkci trenéra a zároveň generálního manažera už osmým rokem vykonává Švéd Christer Eriksson.

Vzájemné utkání na RONA CUPU 2017: Scorpions de Mulhouse vs. HC Oceláři Třinec - pátek 18. srpna, 12:00 hodin.

HK Dukla Trenčín

Trenčínský klub prožil loni neúspěšnou sezonu. Tradiční slovenský oddíl, který pro světový hokej vychoval několik brilantních hráčů, zachraňoval extraligovou příslušnost teprve v baráži. Nutno však dodat, že minulý ročník v Dukle velice negativně poznamenalo nečekané úmrtí hlavního trenéra a manažera Jána Kobezdy, jenž ve věku pouhých 41 let podlehl následkům srdečního infarktu.

Na trenérské lavičce má nyní hlavní slovo bývalý lodivod Vítkovic Peter Oremus, kterému coby asistent vypomáhá kdysi vynikající útočník Ján Pardavý. Pokud bychom se podívali na kádr, tak ze zajímavých jmen je třeba vypíchnout českým fanouškům známého gólmana Michala Valenta, v obraně bude nastupovat Peter Frühauf, jenž před deseti roky stručně působil i pod Javorovým. Největší útočnou hrozbou by mohl být velezkušený matador, ex-liberecký Branko Radivojevič.

Vzájemné utkání na RONA CUPU 2017: Dukla Trenčín vs. HC Oceláři Třinec - sobota 19. srpna, 19:00 hodin.

Tým z WERK ARENY jede na Rona Cup po pěti letech, celkově to je už šestnáctá účast na turnaji. Naposledy se Oceláři pod legendárním trenčínským hradem představili právě v roce 2012, kdy po třech remízách obsadili celkově třetí místo. Pokud bychom se však podívali hlouběji do historie, tak trenčínský turnaj, který se hraje od roku 1994, už třinečtí dokázali třikrát vyhrát (1999, 2000, 2004).

"Jedeme do Trenčína odehrát tři kvalitní zápasy. Předpoklad je takový, že zřejmě znovu pošleme do hry tři formace, jak tomu bylo dosud v rámci přípravy. Naším cílem je, aby zápasy měly hlavně kondiční charakter a všichni hráči se prostřídali. Chceme být především dobře připraveni na těžké souboje v Lize mistrů," sdělil redakci asistent hlavního trenéra Marek Zadina.