Pátá třída slaví prvenství v Lize mladších žáků!

21.03.2017 · Martina Sikorová
V letošní sezóně už mají malí Oceláři dobojováno. A že se jednalo o opravdu parádní ročník. Během osmadvaceti zápasů vybojovali hráči s dráčkem na prsou pětadvacet výher, nastříleli neuvěřitelných 259 gólů, přičemž sami inkasovali jen 74 branek a radují se z velkého úspěchu.

Do sezóny vstoupili třinečtí páťáci pod vedením trenéra Romana Šimíčka a během osmnácti zápasů v Lize mladších žáků Moravskoslezského kraje zaznamenali jen dvě bodové ztráty za prohru s Metropolií a remízu s Frýdkem-Místkem. Ve zbývajících duelech si ovšem třinečtí mladíci počínali velmi suverénně a hned v pěti případech překonali hranici deseti vstřelených gólů. Po úvodní fázi sezóny tedy měli malí Oceláři na svém kontě třiatřicet bodů a postoupili do první nadstavbové skupiny.

V další části sezóny už třineckou družinu vedl Jan Lucák a také pod tímto trenérem pokračovali Oceláři ve své krasojízdě. A nevyschl ani střelecký prach mladých draků. Také v nadstavbové části totiž páťáci nastříleli více než deset branek hned v pěti případech a s jedinou prohrou zakončili sezónu 2016-2017 na prvním místě.

Jak nadstavbovou část sezóny viděl trenér Jan Lucák?

„Musím před kluky smeknout, protože v nadstavbě předváděli neuvěřitelné výkony. Spousta kluků je tam na svůj věk hokejově vyspělá a tato třída má v sobě obrovský potenciál. Kluci udělali kus práce, měli skvělý přístup po celou dobu sezóny. Je tam opravdu velká síla. Všechna utkání jsme hráli s obrovským nasazením a chutí. Prohráli jsme pouze jedno utkání se Šumperkem, kde nám ten zápas celkově moc nesedl. Kluci po utkání v šatně brečeli, bylo vidět, že je to hodně vzalo. Nicméně hned na druhý den jsme vyhráli v Prostějově a tím jsme celou nadstavbu uzavřeli vítězstvím, byla to pěkná tečka. Teď už nás čeká pouze závěrečný turnaj v Havlíčkově Brodě, kde nás čeká kvalitní konfrontace s českými týmy.“