Ohlédnutí za draftem do CHL

10.07.2017 · Klub
Třinečtí Oceláři se mohou pyšnit jedněmi z nejlepších juniorů v Česku. Potvrdil to i nedávný draft do CHL, ve kterém si skauti jednotlivých týmů vyhlédli hned trojici talentovaných mladíků zpod Javorového. Zájem v Americe je o útočníky Miloše Romana, Jana Hladonika a Patrika Hrehorčáka.

Canadian Hockey League (CHL) zastřešuje tři hlavní severoamerické juniorské soutěže. A sice Ontario Hockey League, Quebec Major Junior Hockey League a Western Hockey League. Nejlepšího výsledku dosáhl z mladých Ocelářů na tomto draftu centr Miloš Roman. Jeho jméno zaznělo už jako šesté v celkovém pořadí, odkud si jej vybral Vancouver. Jde o obrovský úspěch, neboť Romana si manažeři týmů spadajících do CHL vybrali dříve než nejtalentovanější Čechy v této věkové kategorii, za které jsou odbornou veřejností považováni např. zlínský Filip Chytil, čerstvý mistr republiky z brněnské Komety Martin Nečas anebo syn našeho asistenta trenéra a pardubický útočník v jedné osobě Filip Zadina.

„Jsem rád, že si mě vybrali. Ale nemůžu porovnávat, jestli jsem lepší než Nečas anebo Zadina. Každý klub si totiž vybírá hráče podle toho, jak je má vytipované, takže my to umístění na draftu nemůžeme ovlivnit. Každopádně vnímám, že jsem určitě blíž snu jménem NHL,“ vysvětluje Miloš Roman a sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek na téma jeho úspěchu dodává: „Je to skvělá zpráva pro celý třinecký hokej mít tři draftované hráče a navíc Miloše Romana tak vysoko!!! Miloš ještě nemohl být letos na draftu do NHL, protože se narodil až na podzim roku 1999, ale jeho aktuální pozice je velkým příslibem i pro draft do nejkvalitnější ligy světa v příštím roce.“

Dalším Ocelářem, který udělal první krůček směrem k budoucímu angažmá v nejslavnější hokejové lize planety, je Jan Hladonik. Zanedlouho osmnáctiletý centr byl vybrán klubem z města Blainville-Boisbriand také v prvním kole jako celkově 44. v pořadí.

„Věděl jsem o tom, že některé kluby mají zájem. Byl jsem zrovna na fotbale v Žukově a po fotbale, jak jsem přišel do šatny, jsem se dozvěděl, který tým to je. Jsem spokojený. Jsem rád, že jsem první volbou tohoto týmu, protože každý klub si může vybrat pouze dva cizince a tato volba potvrzuje, že je o mě zájem, což vždycky potěší.“

Třetím do party vybraných Ocelářů je Patrik Hrehorčák. Ten se dočkal pouhé tři místa po Hladonikovi. Mládežnický reprezentant Slovenska přišel na řadu jako 47. v celkovém pořadí. Práva na něj získal tým Rouyn – Noranda hrající Quebec Major Junior Hockey League.

„Sledoval jsem to pozorně. Věděl jsem od agenta, že je velká pravděpodobnost, že bych mohl být draftovaný. Jsem nadmíru spokojený s umístěním a mám radost i z klubu, do kterého jsem se dostal. Umím totiž francouzsky, a tak doufám, že pokud by to klaplo, tak svou francouzštinu nejen využiju, ale i zdokonalím.“

Kde budou zmínění mladí Oceláři působit v příští sezoně bude jasno nejpozději 15. srpna. Aktuálně je to otázka jednání: „Ano, rozhodovat se bude v nejbližší době. Samozřejmě, bychom byli rádi, kdyby tito talentovaní hráči působili i nadále v našem klubu, ale vidina NHL a různé další okolnosti je můžou nasměrovat za oceán. Ať se kluci vydají nakonec jakoukoliv cestou, my jim přejeme hodně sportovních úspěchů a těšíme se na jejich budoucnost, kterou budeme s radostí sledovat,“ uzavírá sportovní ředitel třineckých Ocelářů Jan Peterek.

Patrik Hrehorčák

Miloš Roman