Oceláři tvořili tričko UAX s klubovými motivy

27.01.2017 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Vítězové nedávné soutěže Ocelářů s názvem "Nejlepší selfie s dráčkem Werkáčkem!" měli v těchto dnech unikátní příležitost k návštěvě společnosti UAX v Bernarticích nad Odrou. Mohli tam nahlédnout do zázemí dynamicky se rozvíjející firmy a vlastnoručně si vyrobit tričko dle osobního návrhu.

UAX s.r.o. je česká firma specializující se na výrobu oblečení pro volný čas. Hlavním produktem jsou trička s potisky, které navrhuje grafik a designer Radek Leskovjan. V současnosti se výroba postupně rozšířila i na jiné produkty, jako jsou cyklistické dresy, mikiny, kalhoty, sukně, doplňky atp. Oblečení značky UAX lze využívat jak při volnočasových aktivitách, tak i při namáhavých sportovních a outdoorových aktivitách.

Oceláře při této akci zastupovali Erik Hrňa a Šimon Hrubec. Rovněž oni si mohli, stejně jako výherci klubové soutěže - Tereza Chodurová a Jiří Kudělka, projít celým procesem výroby zdánlivě obyčejného trička. Všechny přítomné přivítal majitel firmy, pan Radek Leskovjan a podal výklad na téma své společnosti a rovněž podrobně vysvětlil postup při produkci svých výrobků.

"Bylo to výborné. Kluci si vyzkoušeli celý proces výroby trička od stříhání, šití, tisku, balení a etiketování. Jsme velmi rádi, že k nám přijely takové celebrity, které dokázaly takovou akci pro své fanoušky zorganizovat," těšilo Radka Leskovjana.

"Chtěl bych moc poděkovat všem za příjemně strávené odpoledne ve společnosti Ocelářů, ať již samotných hráčů, tak i ostatních, kteří se dnešního odpoledne ve společnosti UAX zúčastnili. Syn je velice nadšený a bude mít krásný a nezapomenutelný zážitek. Tato akce, kterou jste uspořádali se nám velice líbila," sdělil pan Jiří Kudělka, který spolu s manželkou doprovázel svého pětiletého syna Jirku, jehož velkým oblíbencem je Šimon Hrubec.

Spokojení byli také Šimon Hrubec s Erikem Hrňou, kteří se v průběhu akce skvěle bavili. "Byl to zážitek jak pro mně, tak malého Jiříka. Viděli jsme, jak se z role látky postupně vyrobí tričko. Zkusil jsem si práci švadleny, není to žádná sranda. Je to umění a chce to léta praxe a tréninku," ví Šimon Hrubec.

"Pro mě je těžší vyrobit tričko, než hrát hokej. Hlavně za šicím strojem, když jsme si to zkoušeli. Asi to bude chvilku trvat, než se to člověk naučí," dodává Erik Hrňa.

FOTO: Petr Rubal

HC Motor České Budějovice