Oceláři mají nového kondičního trenéra

01.01.2018 · Klub
Se začátkem nového kalendářního roku došlo ke změně v realizačním týmu třineckých Ocelářů. Klub opouští kondiční trenér Pavel Horyl, kterého do konce této sezony nahradí Miroslav Sajler.

Sedmadvacetiletý Horyl, který přišel k Ocelářům na jaře, skončil u čtvrtého týmu extraligové tabulky z osobních důvodů. Klub Pavlovy pohnutky chápe a rozhodl se je akceptovat. Obě strany se tedy rozcházejí po vzájemné dohodě, neboť Horyl měl v Třinci ještě platnou smlouvu.

Na jeho místo se vrací pod Javorový Miroslav Sajler. Ten u Ocelářů působil společně se svým bratrem Pavlem v minulých osmi letech, ovšem rodinné důvody přiměly oba sourozence tuto pozici po skončení minulé sezony opustit.

„Jsme zhruba v polovině soutěžního ročníku a před námi je jeho nejdůležitější část. Proto jsme se po odchodu Pavla rozhodli vsadit na někoho, kdo zná naše prostředí i hráče. Míra nám z toho vycházel jako ideální varianta, takže jsme ho oslovili a jsme strašně rádi, že na naši nabídku přistoupil a těšíme se na něho,“ dodává k rošádě na postu kondičního trenéra sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Miroslav Sajler má v Třinci smlouvu od 1. ledna a pod Javorovým bude působit do konce sezony. Otázku budoucnosti kondičního kouče Ocelářů bude klub řešit až po sezoně.

„Vnímám to tak, že jdu dokončit práci a etapu, kterou jsme s bratrem z rodinných důvodů nemohli uzavřít tak, jak měla být. Potěšil mě i telefon od Vency Varadi. Jeho zájem i zájem celého realizačního týmu podtrhnul mé rozhodnutí vrátit se. Nejvíc mě ovšem asi dojalo, jak mě přivítali hráči, když jsem se byl na ně podívat v Chomutově. Díky jejich reakci jsem měl pocit, jako bych byl s týmem naposledy včera,“ uzavřel staronový kondiční kouč Ocelářů, který se k týmu poprvé připojí už dnes odpoledne.

Staronový kondiční trenér třineckých Ocelářů Miroslav Sajler
Dnes v 18:00 | Jun.