Oceláři letí do Gävle i s podporou třineckých dárců krve

10.12.2017 · Klub
Třinečtí Oceláři krátce před pondělním polednem nastoupí na mošnovském letišti na palubu leteckého speciálu, který je dopraví do Švédska k odvetnému utkání čtvrtfinále Ligy mistrů, které bude také bojem o historický postup klubu mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Na dálku budou držet palce hráčům s drakem na hrudi také dárci krve z Třince a okolí.

Spolupráce mezi Oceláři a Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Třinec se zrodila před úvodním duelem čtvrtfinálové série. Podrobnosti přidává jeho primářka MUDr. Věra Farbiaková: "Tento nápad se zrodil v hlavě mé maminky, když hokejisté hráli o kolo dřív s Malmö. Výsledkem bylo, že jsme od vedení klubu dostali 20 vstupenek pro dárce krve na úvodní utkání proti Brynäs IF."

Primární myšlenkou, která stála u zrodu partnerství, byla podpora dárcovství nejcennější tekutiny na světě. Proto se v Nemocnici na Sosně losovali v období od 22. do 28. listopadu z dárců krve, kteří v té době darovali krev, vždy dva šťastlivci, kteří pak mohli v hledišti WERK ARENY sledovat se svým doprovodem vítězství Ocelářů 3:1 nad třináctinásobným mistrem Švédska.

"Vylosovaní dárci byli rádi. Byli překvapení, že se na ně usmálo štěstí. A my jsme byli rádi, že jsme se jim mohli takto odvděčit za jejich velmi lidský přístup při záchraně ohrožených životů, protože přes veškerý vědecký pokrok krev nelze stále jakkoli nahradit,“ dodává Farbiaková.

Všichni vylosovaní dárci krve budou držet palce Ocelářům i v úterní odvetě ve Švédsku, která začíná na severu Evropy v 18 hodin a 30 minut a do Česka bude živě přenášena přímým přenosem na televizi Sport 2.