Oceláři jsou v kompletním složení znovu na ledě

24.07.2017 · Martin Stebel
Období relativního volna a klidu je definitivně pryč, znovu je třeba tvrdě pracovat. Ve WERK ARENĚ se trenérskému tandemu Václav Varaďa - Marek Zadina v pondělí dopoledne hlásilo hned 27 Ocelářů. Na ledě se objevil i legendární útočník, kapitán z mistrovské sezony 2010/11 Radek Bonk, který u A-mužstva bude krátkodobě vypomáhat.

"Kluci se na led těšili, cítil jsem z nich správné nadšení. Je před námi spoustu práce, musíme tým teprve vyladit. Kádr ještě není definitivně uzavřen, pokud se na trhu objeví nějaký zajímavý hráč, budeme o něm uvažovat. V tuto chvíli je v každé pětce mladý hráč, ovšem nikdo nemá předem garantované místo. Záleží na každém zvlášť, jak se s tím popasuje. Je výhodou, že mají vedle sebe zkušenější hráče, vedle kterých mohou hokejově růst," sdělil hlavní kouč Václav Varaďa, který se vyjádřil i na téma přítomnosti svého bývalého kolegy a spoluhráče: "Jsem rád, že si Radek našel chvilku čas. Je to pro mně pomoc, může klukům předat cenné rady. I pro něj osobně to je nostalgický návrat, vždy se tady cítil dobře. Bude součástí tréninkového procesu, ať už při nácviku situací v útočném či obranném pásmu."

"Když vás kontaktuje Venca Varaďa, abyste na pár dní přijel krátkodobě vypomoct s týmem, nemůžete odolat. Dnešní trénink měl jiskru, kluci lítali nahoru-dolů, myslím, že jsou dobře připraveni. Venca tady dělá výbornou práci. Rád jsem jeho nabídku přijal, protože na Třinec mám krásné vzpomínky. Když jsem dnes v posilovně spatřil plakát, na kterém jsou vidět mistrovské oslavy, měl jsem husí kůži. Třinec pro mě vždy v Česku bude číslo jedna. S rodinou už teď ale bydlím v Kanadě, kde v Ottawě trénuji mládež. Tři ze čtyř mých dětí taky hrají hokej, proto se snažím trénovat i své potomky," prozradil se širokým úsměvem na rtech Radek Bonk.

"Už měsíc jsem v Kanadě chodil na led, nebyl to proto až tak velký šok. Když si uvědomím, že tohle byl první týmový trénink, tak musím říct, že to mělo výborné tempo. Mám nové brusle, na které si teprve musím zvyknout," řekl po odpoledním drilu útočník Martin Růžička a v podobném duchu mluvil i jeden z klíčových obránců červenobílých Vladimír Roth: "Bylo to opravdu hodně náročné, pořádně jsem se zapotil, první dny docela bolí, tělo si ale postupně na zátěž zvyká. Člověk má novou výzbroj a chvíli to trvá, než si vše sedne. Musím ale říct, že jsem se na led a taky na spoluhráče těšil."

Účast na tréninku Ocelářů 24. 7.

Brankáři (3): Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Jan Strmeň.

Obránci (8): Marian Adámek, Milan Doudera, Filip Haman, Bohumil Jank, Lukáš Krajíček, Tomáš Linhart, Jakub Matyáš, Vladimír Roth.

Útočníci (16): Martin Adamský, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Zbyněk Irgl, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Rostislav Marosz, Jakub Petružálek, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Marek Růžička, Martin Růžička, Vladimír Svačina.

Program zápasů před TELH

03.08. 17:00, HC Olomouc – HC Oceláři Třinec

08.08. 17:00, HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec

11.08. 17:00, HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera