Oceláři berou dva body za výhru v prodloužení

28.08.2015 · Daniel Ježek
Sedmačtyřicet vteřin chybělo hráčům s dráčkem na hrudi k tomu, aby získali tři body do tabulky skupiny 12 hokejové Ligy mistrů. Stavangeru se povedlo srovnat v poslední minutě, o vítězi v prodloužení rozhodl Zbyněk Irgl.
3. CHL, pátek 28.8.2015
Stavanger
4:3p
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 11. Klesla (Klepiš), 25. Orsava (Hrňa, Klesla), 52. Klesla (Klepiš), 64. Irgl (Polanský, Linhart) – 20. Kristiansen (Soares, Johansson), 51. Hoygard, 60. Soares (Dahl-Andersen, Fossen). Rozhodčí: Hradil, Konc – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 193. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Hamerlík – Nosek, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Linhart, Foltýn, Adámek – Kreps, Orsava, Hrňa – Klepiš, Dravecký, Polanský (A) – Irgl, Matuš, Rákos – Chmielewski, Plíhal, Cienciala – Rufer
Holm – Sertich, Solberg (A), Bruneteau, Sveum (A), Johannesen, Rokseth, Mostue – Johansson, Kissel, Soares – Dahl-Andersen, Forsberg (C), Kristiansen – Trettenes, Lorentzen, Balcers – Roste Fossen, Medhus, Hoygard – Henriksen

Oceláři byli od úvodního buly aktivnějším týmem, brankář Holm měl mnohem více práce, než jeho protějšek Hamerlík. Pozornost brankáře Stavangeru vyzkoušeli například Doudera, Rákos nebo Dravecký, ani jeden si ale na norského brankáře nepřišel.

Slezané se tak z první branky radovali až po uplynutí poloviny první periody. Oceláři hráli svou druhou přesilovku zápasu, Rostislav Klesla si vyměnil puk s Klepišem a nechytatelně vypálil.

Stavanger v dalším průběhu třetiny dorovnal krok, vybojoval si dvě početní výhody a dokázal srovnat stav. Olejáři sice první přesilovku nevyužili, v té následující, která započala dvě minuty před koncem dvacetiminutovky už Hamerlíka překonali. Josh Soares našel před brankovištěm nehlídaného Tommyho Kristiansena, který uklidil puk za záda třineckého brankáře – 1:1.

Vyrovnané skóre vydrželo jen necelých pět minut. Čtyři minuty a třicet vteřin po začátku prostřední části Oceláři šli opět do vedení, krásnou akci první formace zakončil Jakub Orsava.

Slezané byli po celou dobu druhé dvacetiminutovky aktivnějším týmem, své vedení mohli navýšit především v úvodních minutách druhé poloviny zápasu. Irgl nedokázal zakončit přečíslení tří proti jednomu, Klepiš pak trefil tyč. Za další minuty dostal Zbyněk Irgl další šanci, tentokráte pálil mimo.

Hamerlík měl v této fázi hry méně práce než jeho protějšek, i tak musel třinecký gólman řešit několik střel. Pozornost Hamerlíka otestovali Sveum, Trettenes či Johannesen, ani jeden ale nenaše recept na překonání brankáře Ocelářů.

Úvod závěrečné periody příliš hokejové krásy nenabídl, vše podstatné se událo až v její druhé polovině. Stavangeru se nejprve povedlo zásluhou trefy Stiana Hoygarda srovnat krok, nerozhodný stav ale vydržel jen necelou půlminutu.

Holm jen vyrazil Klepišův pokus, kotouč se odrazil k třineckému kapitánovi Rostislavu Kleslovi, který poslal černý kousek pryže do sítě Olejářů – 3:2.

Už už se zdálo, že si Oceláři dokráčejí ke třem bodům, družina trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi však nedokázala udržet hubený náskok. Stavangeru se povedlo srovnat sedmačtyřicet vteřin před vypršením šedesáté minuty, Hamerlíka překonal Josh Soares.

O vítězi tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se dlouho nic nedělo, minutu a patnáct vteřin před koncem Ocelářům druhý bod zajistil Zbyněk Irgl. Třinecký forward dostal pas za hostující defenzívu, střelou švihem propálil Holma.

Jiří Kalous (trenér Třince): „Co se hry týče, tak jsme dnes odehráli nejlepší zápas. Byly tam systémové věci, které nám začaly fungovat, ukázaly se ty věci, které chceme hrát. Proměnili jsme přesilovku, měli jsme dost šancí. Z tohoto pohledu jsme spokojení. Velmi mě mrzí ztráta bodu v závěru zápasu. Všechny branky, které jsme dostali, patří do kategorie laciných. To je ta věc, která mě na dnešním utkání mrzí. Jinak to byl velmi slušný výkon.“

Petter Thoresen (trenér Stavangeru): „První třetina byla lepší ze strany Třince, i tak jsme ale dokázali udržet nerozhodný stav. Od druhé třetiny jsme hráli mnohem agresivněji, ale nedokázali jsme domácím zabránit skórovat. V poslední části jsme hráli dobře, srovnali jsme stav, Třinci jsme ale povolili několik laciných branek. S bodem jsme spokojeni, domácí si za svůj výkon zaslouží dva body.“