Obranné pásmo se v Třinci hraje podobně jako v Hradci, hlásí Bohumil Jank

19.02.2016 · Martina Sikorová, Adam Janeček
Bohumil Jank prožil v dresu Ocelářů pikantní premiéru, poprvé totiž třinecký dres oblékl až na ledě Hradce Králové, za nějž ještě v průběhu letošní sezóny nastupoval. Jak mladý obránce hodnotil ztracený duel na ledě bývalého týmu?

První třetina byla z pohledu třineckého týmu vydařená. Oceláři si během úvodních dvaceti minut vytvořili hned několik zajímavých šancí, tři minuty před první sirénou navíc zařídil třinecké vedení kapitán Zbyněk Irgl. „Byl jsem rád, že jsme po první třetině vedli. Hradec je dobrý soupeř, před zápasem jsme si řekli, že budeme dohrávat souboje a budeme hodně střílet na bránu, což se nám v první třetině dařilo.”

O své vedení ale hráči v červených dresech velmi rychle přišli. Hned krátce po startu prostřední periody vyrovnal Honejsek a o dalších pět minut později už Oceláři prohrávali o dvě branky. Co se na ledě stalo? „První gól jsme dostali z přesilovky. Byl jsem před bránou a měl jsem tu střelu lépe zblokovat, protože prošla okolo mě, odrazila se za mě a strejc (Jaroslav Bednář – pozn. red.) to tam dával Honejskovi do prázdné brány. Byla to moje chyba. Druhý byl hodně nešťastný, hasil jsem situaci před brankou, lehl jsem si a myslel, že ten hráč bude střílet z první, ale obtáhl mě tam pěkně. U toho posledního Honejsek frnknul sám na bránu, což se nám nemůže stávat.”

Trenéři reagovali na nepříznivě se vyvíjející skóre vzetím oddechovém času. Co svým svěřencům během krátké přestávky naordinovali? „Trenér Dopita nám řekl, že se máme uklidnit a dál si hrát to svoje, což se nám potom trošku podařilo a nastartovali jsme se zpátky.”

Bohumil Jank oblékl dres Ocelářů ve včerejším zápase vůbec poprvé, jak se mladému obránci za nový tým hrálo? „Obranné pásmo se v Třinci hraje podobně jako v Hradci, takže to mi nedělalo problém a ohledně založení jsme si s klukama něco řekli před zápasem. Přesilovky se trénují individuálně, tam jsme si akorát řekli pár vět a myslím si, že nebyl problém.“

Nyní již třinecký bek odešel z Hradce zhruba před měsícem a dnes se již na ledě Mountfieldu představil jako hráč soupeře. Proběhly před zápasem nějaké hecovačky s bývalými spoluhráči? „Nechtěl jsem je před zápasem rozptylovat nebo za nimi chodit. Teď si po zápase asi napíšeme nebo zavoláme a něco si ještě povíme, ale před zápasem jsem je neviděl.”