O víkendu dvakrát doma, v pátek hostíme Spartu!

05.10.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Úterní vložka v podobě zápasu hokejové Ligy mistrů je minulostí, ke slovu se opět hlásí Tipsport extraliga. Nejvyšší hokejová soutěž má v pátek na programu desáté kolo, Oceláři ve WERK ARENĚ přivítají Spartu Praha. Duel startuje v 17 hodin, podaří se hráčům s drakem na hrudi návrat na vítěznou vlnu?

Sponzorem pátečního utkání desátého kola, hraného ve WERK ARENĚ, české nejvyšší hokejové soutěže, Tipsport extraligy, mezi Oceláři, čtvrtým týmem tabulky, a Spartou, šestým celkem, je společnost Jelmark, s.r.o.

HC Sparta Praha

Sparta se v poslední sezóně netajila se svými mistrovskými ambicemi, rychlý konec ve čtvrtfinále proto byl velmi krutou realitou. Pražané neporazili Kometu ani jednou a skončili své působení v minulém ročníku jako vůbec první celek. V předsezónním období vedení pražského celku udělalo několik změn, do Sparty přišel například obránce Petr Zámorský, finský gólman Sami Aittokallio, či útočník Alexander Reichenberg.

V přípravě se Pražanům nevedlo nijak excelentně, z jedenácti zápasů se Sparta radovala pouze pětkrát. Vstup do sezóny se ale celku s obměněným kádrem povedl, když zvítězil v prvních dvou duelech s Pardubicemi a Jihlavou. Pak ale družinu trenéra Jiřího Kalouse vysoko 6:1 vyprovodily Vítkovice, následovala také porážka na plzeňském ledě. Sparta poté zvítězila v Hradci, v Brně ale uspět nedokázala. Výhry nad Libercem a Olomoucí mohly svědčit o zlepšené formě Pražanů, v úterý ale přišla prohra s pardubickým Dynamem.

“Věděli jsme, že nás čeká podobný zápas jako v Olomouci a soupeř bude spoléhat na dobrou obranu a brejky. Připravovali jsme se na to, ale bohužel nám v pátém zápase za deset dní nešly tak nohy. Nevím, jestli nebylo tolik sil, ale nedokázali jsme obranu soupeře přetlačit. Když už jsme se po vyrovnání dostali do velkého tlaku, tak nám zase z brejku po naší chybě Petr Sýkora ujel, dostal soupeře do vedení a do pohody. I když jsme v závěru měli ještě šance, tak jsme je nedokázali proměnit,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Poslední zápas Sparty

3. října 2017: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 31. Zámorský (Vrána) – 6. Bojko (Quenneville, Trončinský), 36. Sýkora (Perret), 58. Trončinský.
Sestava Sparty v posledním zápase: Aittokallio - Pavelka, Dvořák, Zámorský, Nedomlel, Kalina, Mikuš - Forman, Reichenberg, Říčka - Klimek, Vrána, Hlinka - Smejkal, Pech, Kumstát - Kudrna, Černoch, Uher - od 41. navíc Rousek.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátek přišli o svou domácí neporazitelnost, v neděli pak klopýtli ve Zlíně. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny mají v posledních dnech velmi nahuštěný program, v úterý se hráči s drakem na hrudi představili v Jönkopingu, kde sehráli předposlední duel základní skupiny hokejové Ligy mistrů. Oceláři padli po nájezdech, stále si tak nezajistili postup do vyřazovací fáze evropské soutěže.

“ Odehráli jsme skvělou první třetinu, kdy jsme dostali soupeře pod tlak, byla to důrazná hra, kterou bychom rádi prezentovali pokaždé. Od druhé části domácí zabrali, zvýšili tempo hry. Kluci se nemají zač stydět, sahali jsme po vítězství. Máme týden času, připravit se na odvetu, ve které chceme vyhrát a postoupit,“ ohlížel se Václav Varaďa za úterní bitvou v hokejové Lize mistrů.

V pátek Oceláře čeká další velmi těžký duel, do WERK ARENY dorazí pražská Sparta. Hráči s drakem na hrudi mají Pražanům co vracet, poslední utkání mezi pátečními soupeři se do kroniky třineckého hokeje nezapsalo zrovna pozitivně. Nyní ale před Oceláři stojí nová výzva, Slezané budou v pátečním klání hájit čtvrtou příčku před dotírajícími Vítkovicemi a právě Spartou.

Poslední zápas Ocelářů

3. října 2017 (CHL): HV71 Jönkoping - HC Oceláři Třinec 2:1 sn. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Ullström (Ejdsell), rozh. nájezd Ullström – 9. Polanský (Krajíček).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (Strmeň) – Krajíček (C), Doudera, Roth, Linhart, Adámek, Jank – Růžička M. (A) (TS), Marcinko, Rákos – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Irgl, Marosz, Hrňa – Chmielewski, Kovařčík M., Kovařčík O. – Cienciala.

Poslední vzájemný zápas

Tento duel by Oceláři zcela jistě chtěli dočista vymazat ze své paměti. Holešovická O2 aréna v lednu viděla dva zápasy v rámci akce „Sparta vzdává hold“, jedním z nich byl i souboj s Oceláři. Hráčům s drakem na hrudi se utkání v hlavním městě vůbec nepovedlo, když od Sparty inkasovali dvanáct branek.

29. ledna 2017: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 12:3 (4:1, 4:2, 4:0).
Branky a nahrávky: . Kumstát (Ihnačák), 14. Pech (Ihnačák, Kumstát), 14. Kudrna (Uher, Cingel), 15. J. Hlinka (Řepík), 28. Cingel (Kudrna), 36. J. Hlinka (Řepík), 40. Ihnačák (Pech, Forman), 40. Řepík (P. Vrána, Mikuš), 47. Klimek (Forman, Deveaux), 53. J. Hlinka (P. Vrána), 53. Klimek (Mikuš, Ihnačák), 57. Kudrna (Gernát) – 1. Hrabal, 24. Petružálek (Roth), 32. Kane (Adamský).

O zápase

Hrací den: 10. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 6. října 2017, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec