Nemůžeme se spokojit jen s jedním bodem, ví Marcinko

08.12.2017 · Daniel Ježek, Radim Sajbot
V Jihlavě se Ocelářům nevedlo, poprvé v této sezóně hráči s drakem na hrudi Dukle podlehli. Po bezbrankových šedesáti minutách rozhodlo až prodloužení, v něm domácí rozhodli. Tomáš Marcinko hodnotí nevydařený duel, který pro Oceláře byl posledním před úterní odvetou v Lize mistrů.

Jeden bod z Jihlavy, dá se to považovat za velký neúspěch?
„Velký neúspěch ne, ale jsme velmi zklamaní. Do Jihlavy jsme přijeli pro tři body, ne jen pro jeden. Bojovali jsme, chyběly ale branky. Utkání bylo o jednom gólu, nakonec se to potvrdilo. My se ale nemůžeme spokojit jen s jedním bodem ze soupeřova ledu. Soupeře respektujeme, ale dnes jsme měli na to, abychom se domů vraceli s výhrou.“

Hráli jsme hodně přesilovek, branka ale nepadla. Proč?
„V přesilovkách na jejich branku šlo málo střel. Drželi jsme kotouč v útočném pásmu, házeli si jej, to bylo pozitivní. Když ale puk nedáme na bránu, tak gól prostě nedáme. Měli jsme prostor i šance ke skórování, bohužel to dnes nevyšlo.“

Co se stalo u jediné branky zápasu?
„Udělali jsme chybu při střídání, oni se dostali do brejku. Jejich hráč šel sám na bránu a dal gól. Byla to naše hrubá chyba.“

Jihlava nám dala gól až po třech kompletních zápasech, hrála dnes jinak?
„To může být pravda, ale na druhou stranu my musíme proměňovat šance, které máme. V předchozích zápasech s Jihlavou jsme je proměnili, oni ale soupeřům nedávají tolik příležitostí. Právě jak dáte dvě, tři branky, tak je velká pravděpodobnost, že v utkání zvítězíte. Dnes se nám to bohužel nepovedlo, z toho pramení dnešní prohra. Takový ale je sport. Teď se již soustředíme na další zápas, víme, o co budeme hrát. Ať hrajeme Ligu mistrů nebo extraligu, pokaždé chceme vyhrávat. Musíme se z toho poučit a jít dál.“

V neděli je volno, jak moc přijde vhod?
„Pro nás to je určitě dobré, můžeme si trochu oddechnout. Sami víme, že poslední týdny byly hodně náročné, takhle to ale funguje a my se s tím musíme vyrovnat co nejlépe. Volno přijde vhod, obzvlášť když cestujeme k soupeři. V neděli a pondělí dobře potrénujeme a připravíme se na odvetu.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary