Největší hokejové derby, Oceláři hostí Vítkovice!

14.09.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
V pátek je na programu další extraligové kolo, celý Moravskoslezský kraj je v pozoru! WERK ARENA uvidí v pořadí 103. ocelářské derby - největší extraligové derby! Oceláři hostí Vítkovice, start zápasu je v 17 hodin. Přijďte Oceláře podpořit v boji s těžkým soupeřem!

Sponzorem pátečního utkání čtvrtého kola Tipsport extraligy ledního hokeje – největšího extraligového derby - je společnost Rovakotan, s.r.o.

Prolog, který obstaral Letní hokejový šlágr, je za námi, teď jde do tuhého! Moravskoslezský kraj čeká v pořadí 103. ocelářské derby – největší extraligové derby! V dosavadních bojích bylo v Třinci vyprodáno třináctkrát, v Ostravě dvanáctkrát, je třeba ještě něco dodávat? Oceláři v pátek hostí krajského rivala z Vítkovic! Dvacet dva sezón vypjatých bojů, které v roce 2011 ozdobila finálová série o mistrovský titul, letos se do kroniky největšího extraligového derby zapíše ročník s pořadovým číslem dvacet tři. V základní části jsou naplánována čtyři dějství největšího derby, kdo se bude radovat v první hře? Oceláři, nebo Vítkovice?

HC Vítkovice Ridera

Loňská sezóna z pohledu Vítkovic příliš úspěšná nebyla. Ostravané skončili po základní části na osmém místě, v předkole play-off vyzvali plzeňskou Škodu. Série se protáhla do pátého rozhodujícího zápasu, v něm Vítkovičtí nedokázali využít domácího prostředí a v prodloužení prohráli 2:1.

Před novým ročníkem se ale ve vítkovické kabině mnoho změn neudálo. Kádr opustila pětice hráčů, do týmu ležícího na levém břehu řeky Ostravice naopak přišli čtyři hokejisté. Obranu vyztužil úřadující mistr z Komety Petr Trška, útočné řady pak rozšířili Jakub Lev (z Plzně), Rastislav Dej (Mountfield) a Šimon Stránský (Prince Albert Raiders/WHL).

Tým kapitána Rostislava Olesze sehrál v přípravném období deset zápasů s kladnou bilancí osmi výher (z toho jedna v prodloužení) a dvou proher. Také vstup do Tipsport extraligy se svěřencům trenéra Jakuba Petra povedl, Vítkovice mají po třech kolech na kontě sedm bodů. Po úvodní prohře v prodloužení se Zlínem si Ostravané poradili s Olomoucí a Spartou.

V pátek však Vítkovice čeká zatím nejtěžší zkouška, derby zápas na ledě WERK ARENY. "Další velice těžký zápas proti jednomu z největších favoritů na titul. Navíc na jeho ledě, kde je vždy hodně bouřlivá a nepřátelská atmosféra, takže se musíme vypořádat i s tímto. Herně je velice důležité navázat na výkon proti Spartě i proti Olomouci. Dokázat znovu zopakovat nasazení, bojovnost, ale také klid a úspěšné zakončení," řekl Jakub Petr pro klubový web.

Poslední zápas Vítkovic

12. září 2017: HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 6:1 (2:0, 2:0, 2:1).
Branky a nahrávky: 17. D. Květoň, 19. D. Květoň (Dej, Lev), 25. Hrbas (Olesz, Zdráhal), 40. Roman (Tybor), 47. Š. Stránský (Kurovský), 47. D. Květoň (Roman) – 49. Pavelka (Kalina, Říčka).
Sestava Vítkovic v posledním zápase: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Szturc – T. Jáchym.

Z kabiny Ocelářů

Dobrý vstup Ocelářů do nové sezóny pokračuje. Družina trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny zvítězila také ve třetím kole na ledě Jihlavy, zatím dokázala bodovat v každém kole. Slezané mají na kontě sedm bodů, v tabulce jim, kvůli horšímu skóre, patří třetí příčka. Za druhými Vítkovicemi jsou jen o skóre, na vedoucí Chomutov, který ještě neklopýtl, ztrácejí dva body.

"Jsme velice rádi za to, jak utkání skončilo. Vážíme si třech cenných bodů z Jihlavy. Věřím, že Jihlava to udělá hrozně těžké každému soupeři, který si odsud bude chtít odvézt body. Ceníme si, že jsme byli schopní dát první branku, i když se štěstím. Ve druhé třetině jsme měli pasáže, kdy jsme hráli velice dobře, ale nedali branky. Zase jsme odvedli spoustu práce v oslabeních, blokovali jsme před naším brankářem střely. Ve třetí třetině hráli kluci jednoduše. I když si domácí tým vytvořil některé šance, tak jsme si s tím poradili parádně," hodnotil Václav Varaďa minulý duel.

Hráče s drakem na hrudi čeká v pátek třeskavý duel proti Vítkovicím. Oba celky mají v úvodu soutěže formu, Ostravané si v posledním kole vyšlápli na Spartu. "Je úplně jedno, kolik Vítkovice vyhrály. My chceme pokaždé uspět a urvat tři body. Nemůžeme se dívat, kdo proti nám stojí, soustředíme se hlavně na svůj výkon," říká Martin Adamský.

Poslední zápas Ocelářů

12. září 2017: HC Dukla Jihlava - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, M. Doudera), 26. Jank (Rákos, Martin Růžička).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Adámek, Jank, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (C) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Když nebudeme počítat přípravné období, tak poslední extraligový duel krajských rivalů proběhl v závěrečném kole loňského ročníku. Oceláři před vyprodanou WERK ARENOU zvítězili 3:2 v prodloužení. V srpnu se rivalové střetli dvakrát, jednou v Ostravě, jednou v Třinci. V Letním hokejovém šlágru byly úspěšnější Vítkovice, které zvítězily v obou zápasech – doma 6:3, ve WERK ARENĚ pak 4:2.

11. srpna 2017: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:0, 0:2, 1:2).
Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský, Petružálek), 48. Martin Růžička (Marcinko) – 22. Kucsera, 35. Hrbas (J. Káňa), 45. Tybor (O. Roman, Kucsera), 60. Zdráhal.

O zápase

Hrací den: 4. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 15. září 2017, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec