Nedělní menu: Oceláři jedou do Olomouce

03.02.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraligu před nejdelší reprezentační přestávkou čekají ještě dvě kola, Oceláři se v tom nedělním představí na ledě olomouckého zimního stadionu. Duel proti osmým Kohoutům startuje v 17 hodin, prodlouží Slezané svou vítěznou šňůru?

HC Olomouc

Olomouc v letošní sezóně patří k příjemným překvapením. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery bojují o přímý postup do čtvrtfinále play-off, v posledním období ale Kohouti nepodávají zrovna nejlepší výkony. Hanáci z posledních šesti zápasů prohráli hned pětkrát, naposledy v přímé bitvě o šestou příčku ve Zlíně inkasovali rozhodující branku pět vteřin před vypršením šedesáté minuty. Olomoučtí se tak propadli na osmé místo, šestý Zlín má náskok tří bodů. Na opačnou stranu pak Mora má odstup čtyř bodů na jedenáctou Mladou Boleslav.

Produktivitě Hanáků vévodí Jan Knotek. Olomoucký forvard odehrál čtyřicet pět zápasů, v nich zaznamenal dvacet šest bodů (15+11). Nejproduktivnějším obráncem Olomouce je Martin Vyrůbalík, ten na kontě má bodů šestnáct (1+15). V brankovišti nejvíce prostoru dostává Branislav Konrád. Slovenský gólman naskočil do čtyřiceti čtyř duelů, jeho úspěšnost se drží u devadesáti procent. Zbyňka Irgla v neděli čeká pikantní duel proti svému zaměstnavateli.

Poslední zápas Olomouce

2. února 2018: Aukro Berani Zlín – HC Olomouc 4:3 (1:1, 1:1, 2:1).
Branky a nahrávky: 11. Roberts Bukarts (Okál, Ferenc), 33. Roberts Bukarts (Okál, Freibergs), 45. Kubiš, 60. Ondráček (Kubiš) - 14. Skladaný (Jaroměřský), 30. Eberle (Laš, Galvas J.), 59. Irgl (Herman, Galvas J.).
Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád - Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek, Housek, Galvas L., Jaroměřský, Galvas J. - Laš, Knotek, Eberle - Káňa, Strapáč, Irgl - Burian, Herman, Skladaný - Holec, Mráz, Ostřížek.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v minulém kole na svém ledě zdolali poslední Litvínov, hráči s drakem na hrudi tak prodloužili svou vítěznou sérii již na šest po sobě jdoucích utkání. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny se tak stále drží v souboji o druhou příčku, které zajišťuje účast v příštím ročníku hokejové Ligy mistrů. Druhý Hradec i nadále drží tříbodový náskok, situace pod Oceláři se také začíná vyvíjet ve prospěch slezského celku. Čtvrté Vítkovice mají odstup čtyř bodů, pátá Kometa pak nabrali již sedmibodovou ztrátu.

Oceláře před nejdelší reprezentační přestávkou čekají ještě dva extraligové duely. Družina kapitána Lukáše Krajíčka se v neděli představí na ledě olomouckého zimního stadionu, v úterý pak Slezané ve WERK ARENĚ přivítají zlínské Berany. Bude se jednat o dvojzápas s týmy bojujícími o přímý postup do čtvrtfinále. Pikantní náboj může nedělní duel mít pro Romana Vlacha, který u Ocelářů hostuje z Olomouce. Vlach se již zapojil do týmových tréninků, o jeho startu se rozhodne před zápasem.

Poslední zápas Ocelářů

2. února 2018: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Roth (Martin Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 57. Roth (Svačina) – 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 58. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (J. Mikúš, Gula).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – J. Petružálek, Rákos, Chmielewski – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Předposlední utkání kalendářního roku 2017 se povedlo Ocelářům jenom z jedné třetiny. Z utkání s Olomoucí totiž ukořistili jediný bod. Zápas, který byl po 65 minutách vyrovnaný, rozhodly samostatné nájezdy. Ty stejně jako při prvním měření sil v Třinci vyhráli hosté.

28. prosince 2017: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4 sn. (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0).
Branky a nahrávky: 19. Krajíček (Martin Růžička), 21. Irgl (D. Musil, Cienciala), 24. M. Doudera (Marcinko, Adamský) – 5. Jergl (J. Knotek, Ondrušek), 27. J. Knotek, 42. Jaroměřský (Jergl, Herman), rozhodující samostatný nájezd Roman Vlach.

Umístění v tabulce 3. 8.
Bilance v TELH 47 zápasů, 23-6-6-12, skóre 133:105, 87 bodů 46 zápasů, 14-8-7-17, skóre 109:121, 65 bodů
Bilance venku/doma 23 zápasů, 11-2-3-7, skóre 59:53, 40 bodů 23 zápasů, 11-2-3-7, skóre 61:47, 40 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 8 výher (2 v prodl.) – 2 prohry, skóre 30:16, 22 bodů 3 výhry – 7 proher (1 v prodl.), skóre 22:30, 10 bodů
Aktuální série 6 výher 2 prohry
Lídr bodování Martin Růžička 50 (26+24) Jan Knotek 26 (15+11)
Nejlepší střelec Martin Růžička 26 Jan Knotek 15
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 24 Martin Vyrůbalík 16
Nejproduktivnější obránce Vladimír Roth 20 (7+13) Martin Vyrůbalík 17 (1+16)
Nejtrestanější hráč Tomáš Marcinko 54 Petr Strapáč 51
Nejlepší v +/- Tomáš Linhart +16 Martin Vyrůbalík +7
Vítězné góly Martin Růžička 7 Jan Knotek 5
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 8 Vilém Burian 6
Body v přesilovce Martin Růžička 20 (7+13) Vilém Burian 7 (6+1)
Góly v oslabení Milan Doudera 2 Vilém Burian, Marek Laš oba 2
Nejvíc gólů v nájezdech Martin Růžička 5 z 8 (63 %) Jan Knotek 3 z 5 (60 %)
Martin Falter 5 z. – 1/4, úsp. 90,48 %, prům. 2,16 g/z, 0 SO
Hrál za soupeře Erik Hrňa, Milan Mikulík (v nižší soutěži), Roman Vlach Branislav Konrád, Lukáš Galvas, Tomáš Houdek, David Ostřížek, Zbyněk Irgl, Jakub Herman (v mládeži)