Naposledy před repre přestávkou: Oceláři se představí v Litvínově

04.11.2017 · Martin Stebel, Michal Samiec
Seriál s názvem Tipsport extraliga ani v nejmenším nezvolňuje tempo, první listopadová neděle bude patřit už jubilejnímu dvacátému kolu. Po pátečním střetnutí v Liberci se Oceláři přesouvají do další severočeské destinace, v neděli od 15:30 se představí na stadionu Ivana Hlinky, domovském stánku litvínovské Vervy.

HC Verva Litvínov

Krušnohorci měli velice nepovedený start do letošního ročníku extraligy. Na konci první čtvrtiny základní části dokonce figurovali na posledním místě tabulky, ale v posledních šesti zápasech se jim přece jen dařilo pravidelně sbírat body. Výjimkou bylo až poslední domácí vystoupení, kdy v pátek nestačili na houževnatý tým ze Zlína, kterému podlehli 1:3.

"Začali jsme zápas špatně. Vůbec nás dnes nezdobily ty atributy jako v minulých, bodově úspěšných zápasech: zarputilost, bojovnost, týmovost, jednoduchost, důraz před oběma brankami a samozřejmě i trocha toho štěstí. Zlepšenou hrou ve třetí třetině jsme si vybojovali fauly, ale tím, že dvě třetiny jsme hráli mizerně, jsme si nakonec asi nezasloužili víc. Nesmírně důležitý zápas dnes a škoda ztráty bodů," hodnotil páteční nezdar trenér Darek Stránský.

Poslední zápas Litvínova

3. listopadu 2017: HC Verva Litvínov - Aukro Berani Zlín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Kubát (Gula, Ihnačák) – 8. Honejsek, 18. Klhůfek (Fryšara), 33. Rob. Bukarts (Valenta)
Sestava Litvínova v posledním zápase: Petrásek – Kubát, Sørvik – Doudera, Gula – Baránek, Pilař – Gerhát, Hübl, Jánský – Černý, Ihnačák, Hanzl – Trávníček (C), Jurčík, Vandas – Matoušek, Šimeček, Hořava.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři musí i nadále rovnoměrně rozdělit síly mezi extraligové zápasy a hokejovou Ligu mistrů. Zatímco na evropském kolbišti se jim daří na výbornou, v tuzemské soutěži už dvakrát po sobě neuspěli. Naposledy padli pod Ještědem, kde inkasovali pětkrát. Nedělní souboj na ledě Vervy tedy bude mít dosti důležitý význam - Třinečtí touží před reprezentační přestávkou zůstat v tabulce v těsném kontaktu s vedoucím tandemem Plzeň, Brno a zároveň jít do úterní odvety Champions Hockey League v dobrém psychickém rozpoložení.

Ocelářská výprava zůstala po pátečním utkání v Liberci, kde si dopoledne zatrénovala. Až poté následoval přesun do Litvínova: "Pokud bych si měl představit, že z Liberce cestujeme zpátky do Třince a pak hned na druhý den znovu do Litvínova, to by bylo dost strašidelné. Když po nějakých šesti hodinách vystoupíte z autobusu, první třetina je potom velké utrpení. Člověk se pak sice může pořádně rozcvičit, ale stejně je to dost těžké. Cestovat někam den předem, to je pro hráče opravdu velká pomoc," řekl Milan Mikulík, jenž zaznamenal v pátek premiérovou trefu za Oceláře.

Poslední zápas Ocelářů

3. listopadu 2017: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Bakoš (L. Krenželok), 12. Lakatoš (Ordoš, Jašek), 27. Lakatoš (Bakoš), 42. J. Stránský – 8. M. Doudera (Krajíček), 27. Mikulík (Martin Růžička), 51. Adámek (Mikulík).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (29. Strmeň) – Krajíček, M. Doudera, Adámek, Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, Rákos – Irgl, Mikulík, Cienciala

Poslední vzájemný zápas

21. září 2017: HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Svačina (Dravecký, Marosz), 29. Hrňa (Rákos), 32. Rákos (Marcinko, Martin Růžička), 42. Dravecký (Svačina), 56. Hrňa (Marcinko, Martin Růžička) – 46. Válek.

Umístění v tabulce 3. 14.
Bilance v TELH 20 zápasů, 10-2-2-6, skóre 58:47, 36 bodů 19 zápasů, 4-3-2-10, skóre 37:54, 20 bodů
Bilance venku/doma 8 zápasů, 3-0-1-4, skóre 16:22, 10 bodů 10 zápasů, 3-2-2-3, skóre 20:20, 15 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry, skóre 26:23, 16 bodů 5 výher (3 v prodl.) – 5 proher (2 v prodl.), skóre 25:29, 14 bodů
Aktuální série 2 prohry 1 prohra
Lídr bodování Martin Růžička 22 (11+11) František Lukeš 12 (4+8)
Nejlepší střelec Martin Růžička 11 František Lukeš, Jakub Černý, Peter Jánský všichni 4
Nejlepší nahrávač Tomáš Marcinko 12 František Lukeš 8
Nejproduktivnější obránce Vladimír Roth 15 (4+11) Karel Kubát 8 (2+6)
Nejtrestanější hráč Tomáš Linhart 26 Michal Trávníček 24
Nejlepší v +/- Tomáš Linhart, Vladimír Dravecký oba +6 Viktor Hübl +4
Vítězné góly Martin Růžička, Tomáš Marcinko oba 3 Peter Jánský, Daniel Sørvik, Brian Ihnačák, Viktor Hübl, František Gerhát, Jiří Gula, Lukáš Válek všichni 1