Naděje umírá poslední, Oceláři budou odvracet první mečbol

21.03.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři čeká velmi těžký úkol. Ve čtvrtfinále po čtyřech zápasech prohrávají 1:3, ve středečním pátém klání tak budou odvracet první chomutovský mečbol. Úvodní buly utkání je naplánováno na 17:20, přijďte Oceláře podpořit v jejich boji o prodloužení sezóny!

Sponzorem středečního pátého utkání čtvrtfinále s Chomutovem je společnost Granik, s.r.o.

Piráti Chomutov

Chomutovští mohli na svém ledě, v případě dvou výher, dotáhnout čtvrtfinále do vítězného konce. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky v prvním domácím klání prohráli v prodloužení, ve druhém naopak v nastaveném čase zvítězili. Na svém kontě tak mají již tři zápasy, jedno vítězství je dělí od postupu mezi nejlepší čtveřici.

“Všechny to těší, takový vývoj série nikdo nečekal. Třinec je strašně těžký soupeř, ale ještě není konec. Může se stát cokoli. V předkole jsme prohrávali s Boleslaví 0:2 a ještě jsme ji dokázali otočit. Máme před sebou náročné zápasy, bude to boj až do konce,“ říká Juraj Valach, autor vítězné trefy z čtvrtého klání.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři byli v pondělním klání velmi blízko k vyrovnání stavu série. Daniel Rákos v prodloužení skóroval, sudí ale jeho trefu neuznali pro postavení Jakuba Petružálka v brankovišti. Slezané se tak ocitli ve velmi těžké pozici, ve středu budou odvracet první z chomutovských mečbolů.

“Slyšel jsem hvizd rozhodčího, spíš jsem si myslel, že pískal kvůli tomu, že nevěděl, jestli puk přešel brankovou čáru. Říkal jsem si, že se půjde podívat na video, ale bohužel,“ komentoval Daniel Rákos inkriminovaný moment. Hráči s drakem na hrudi nakonec prohráli v poslední minutě prodloužení, kdy Piráti využili přesilovku pěti proti třem.

Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose a Reného Muchy v sérii prohrávají 1:3, ve středu ale budou za každou cenu chtít zvítězit a vybojovat si šestý duel. „V mistrovské sezóně jsme na Slávii v šestém zápase prohrávali o dvě branky a nakonec to otočili. Nevěšíme hlavy, v dalším zápase do toho půjdeme a za každou cenu budeme chtít zvítězit,“ burcuje Erik Hrňa.

Předchozí zápasy série

Po dvou třineckých zápasech, ve kterých zvítězili Piráti, se série přesunula na sever Čech. V SD aréně se v obou kláních prodlužovalo. Třetí duel pro sebe urvali Oceláři, kterým v sedmasedmdesáté minutě vystřelil výhry Cory Kane. Pondělní čtvrtý duel dospěl až do osmdesáté minuty, v ní se prosadil Chomutov a získal třetí bod.

15. března 2017: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 16. Vondrka (Rutta, Huml), 25. Poletín (Rutta, Huml).

16. března 2017: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:4 p. (0:1, 3:2, 0:0 – 0:1).
Branky a nahrávky: 21. Netík (Krajíček), 28. Kane (Krajíček, Martin Růžička), 30. Roth (Kreps, Petružálek) – 19. Koblasa (Raška, Kaše), 33. Skokan (Flemming, Kämpf), 39. Huml (Skokan), 77. V. Růžička.

19. března 2017: Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 2:3 p. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 32. Vondrka (V. Růžička, Sklenář), 33. Skokan (Huml, Tomica) – 28. Kane (Krajíček, Petružálek), 55. Roth (Dravecký, Martin Růžička), 77. Kane (Kreps).

Branky a nahrávky: 34. Rutta (Sklenář, Huml), 80. Valach (Huml, Vondrka) – 29. Dravecký (Martin Růžička).

Bilance venku: 4 zápasy, 4/0, skóre 13:5
Bilance v posledních 10 zápasech (včetně konce základní části): 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 26:26, 17 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Ivan Huml 12 (4+8)
Nejlepší střelec: Michal Vondrka 5
Nejlepší nahrávač: Ivan Huml 8
Nejproduktivnější obránce: Jan Rutta 6 (1+5)
Zblokované střely: Dávid Skokan, Juraj Valach, Jan Rutta všichni 13
Brankáři: Ján Laco, 9 zápasů – 6 výher, 3 prohry, úsp. 93,45 %, prům. 1,99 g/z, 1 SO
Tomáš Král, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 50,00 %, prům. 10,91 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play off: 4 zápasy, 1/3, skóre 7:10
Bilance doma: 2 zápasy, 0/2, skóre 3:6
Bilance v posledních 10 zápasech (včetně konce základní části): 5 výher (3 v prodl.) – 5 proher (3 v prodl.), skóre 23:23, 15 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Cory Kane 3 (3+0)
Nejlepší střelec: Cory Kane 3
Nejlepší nahrávač: Lukáš Krajíček 3
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Krajíček 3 (0+3)
Zblokované střely: Lukáš Galvas, Vladimír Dravecký oba 7
Brankáři: Peter Hamerlík, 2 zápasy – 1 výhra, 1 prohra, úsp. 93,22 %, prům. 1,53 g/z, 0 SO