Na Šumperk mladší dorost nestačil

12.10.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Třinečtí mladíci sice v úvodní dvacetiminutovce dvakrát vedli, svůj náskok ale udržet nedokázali a do kabiny odcházeli s jednogólovou ztrátou. Tu v čase 31:14 smazal Nico Geidl, který srovnal na 4:4 a o výsledku zápasu tak rozhodovala poslední třetina. V té se prosadili pouze hosté a Oceláři tedy z tohoto zápasu odešli bez bodu.
8.kolo, čtvrtek 12.10.2017
Šumperk
4:5
Třetiny: 3:4, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 6. Matěj (Geidl, Macháček), 11. Przybyla (Králík), 19. Geidl (Matěj), 32. Geidl (TS) – 7. Mácha (Kaplan, Horký), 12. Kaplan (Horký), 13. Kavan (Petr Kubíček II, Přecechtěl), 20. Mácha (Kaplan), 50. Mácha (Minařík, Blaháček). Rozhodčí: Čahoj - Ganger, Konvička. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Švančara (13. Halouzka) – S. Cienciala, Hrůzek, Kyselý, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Králík, Przybyla, Matěj, Wardas, Jurzyca, Lerchová, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Ramik, Macháček, Geidl
Borovička – Přecechtěl, Blaháček, Petr Kubíček I, Petr Kubíček II, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Minařík, Moravec, Horký, Kaplan, Kučera, Kavan, Mácha, Fibigr, Zembol, Polách

Ve druhé minutě dostali šumperští dorostenci k dispozici přesilovou hru, domácí brankář byl ale téměř bez práce. Krátce po návratu vyloučeného Petrovského už se skóre na světelné tabuli měnilo. Nico Geidl v přečíslení dva na jednoho našel Pavla Matěje a útočník s jedenáctkou na dresu nezaváhal.

Z vedení se ovšem Oceláři neradovali ani minutu. Hosté rychle přenesli hru na opačnou stranu, od modré čáry vypálil Joshua James Mácha a na tuto střelu Švančara nestačil. Třinečtí mladíci si sice svůj náskok vzali zase zpět, když se z mezikruží trefil Petr Przybyla, také tentokrát ovšem přišla blesková odpověď hostujícího týmu.

Z brejkové situace se prosadil Robin Kaplan a bylo opět srovnáno. Uběhlo dalších třicet sekund a Šumperk šel poprvé v utkání do vedení. Z pravé strany to zkusil Tomáš Kavan, Švančara nepříliš prudkou střelu zastavit nedokázal a po tomto gólu přenechal svou pozici v brance Matěji Halouzkovi.

V závěru úvodní části se Ocelářům v přesilové hře podařilo srovnat. Povedenou ranou se z prostoru mezi kruhy trefil Nico Geidl a upravil na 3:3. Ani toto skóre ale na světelné tabuli příliš dlouho nesvítilo. V čase 19:27 zametl puk do odkryté části klece Joshua James Mácha a stanovil skóre po dvaceti minutách na 3:4.

Krátce po návratu z kabin Šumperk málem slavil další gól. Jeden z domácích mladíků ovšem stačil zastavit kotouč na brankové čáře a udržel svůj tým pouze na jednogólové ztrátě. Toto manko Oceláři smazali ve dvaatřicáté minutě. V oslabení byl faulován Nico Geidl, který z nařízeného trestného střílení nezaváhal a opět bylo srovnáno.

V čase 49:51 padla poslední branka tohoto střetnutí. Joshua James Mácha se dostal za domácí obranu, střelou na vzdálenější tyč překonal Halouzku a poslal svůj tým do vedení 5:4. Šumperský útočník navíc tímto gólem také zkompletoval hattrick. Vzápětí mohlo být na hostující střídačce ještě veseleji, brejk Kaplana ovšem zastavil připravený gólman Třince. V posledních sekundách zápasu to Oceláři zkusili v šesti, srovnat ale nedokázali a všechny body zůstaly Drakům.