Na Mikuláše proti Olomouci, završí Oceláři polovinu ročníku výhrou?

05.12.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga nedělním kolem završí svou první polovinu, Oceláře čeká další domácí duel. Do WERK ARENY dorazí Olomouc, momentálně pátý celek extraligového pelotonu. Duel startuje v nedělních 15 hodin, zakončí Slezané první polovinu soutěže vítězstvím?

Sponzorem nedělního utkání s Olomoucí je společnost MDOK Šperka, s.r.o.

HC Olomouc

Svěřencům trenérů Zdeňka Venery a Jana Tomajka zatím sezóna vychází dle představ. Olomoučtí se po celou dobu ročníku drží v horních patrech tabulky, momentálně se Mora nachází na pátém místě. Hanáci zatím posbírali třiačtyřicet bodů, za čtvrtým Chomutovem zaostávají o skóre, od třetí Plzně je dělí jediný bodík. V minulém kole si Olomouc pochutnala na trápícím se mistrovi z Litvínova, když zvítězila 3:0. Brankář Konrád zaznamenal třetí nulu sezóny.

”V první třetině jsme dali dva góly, i když byl ten druhý takový šťastnější. Ve druhé části nás však Litvínov zatlačil, srazila nás dvě vyloučení. Nehráli jsme dopředu, ani dozadu. V mnoha chvílích jsme měli i štěstí, navíc nás podržel Braňo Konrád. To, že Litvínov ve druhé třetině nedal gól, rozhodlo o našem vítězství,“ hodnotil Jan Tomajko páteční klání.

Mora bude v neděli chtít navázat na poslední zápas a podruhé v sezóně porazit Oceláře. „Jelikož hrají doma, čekám, že na nás vletí. Budou hodně bruslit a budou chtít určovat tempo hry. S tím se budeme muset vypořádat a minimálně se jim ve výkonu vyrovnat,“ řelkl útočník Michal Vodný pro klubový web.

Poslední zápas Olomouce:
4. prosince: HC Olomouc – HC Verva Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Herman (Holec, Kucharczyk), 12. Kafka, 47. Skrbek (Vyrůbalík).

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Skbrek, Vyrůbalík (C), Valenta, Ondrušek, Houdek, Staněk – Buc, Knotek, Laš – Kafka, Zeman, Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Holec.

Olomoučtí se zatím mohou opřít o spolehlivé výkony brankáře Branislava Konráda. Slovenský gólman nastoupil do dvaceti zápasů, průměr inkasovaných branek drží pod hodnotou 2. Konrád na svém kontě má již tři čistá konta. FOTO: Karolína Martínková (www.hc-olomouc.cz).

Z kabiny Ocelářů

Krize Slezanů nebere konce. Hráči s dráčkem na hrudi stále marně hledají formu, ve které hráli v loňském ročníku. Od doby, kdy mužstvo převzali trenéři René Mucha s Markem Malíkem Oceláři sehráli sedm klání, z výhry se však radovali pouze dvakrát. Slezané v obou případech zvítězili 4:2, na domácím ledě porazili Litvínov a Spartu. V posledních dvou kolech Třinečtí zavítali na led soupeře, domů se vrátili s jedním bodem po prohře v prodloužení v Plzni. V Mladé Boleslavi Oceláři prohráli 1:4.

”Bylo na nás vidět, že nám oproti domácím chybí pohyb a takový ten pověstný klid na holích. Projevilo se to i v přesilovkách, ve kterých jsme dostali dva góly, od čehož se odvíjel i zbytek zápasu. Když jsme snížili na 1:3, snad jsme ještě byli ve hře a dalo se mluvit o tom, že je to otevřené, ale domácí pak hlavně ve třetí třetině začali hrát na obranu a všechno kontrolovali. I když jsme šance měli, v zakončení prostě byla křeč,“ komentoval René Mucha poslední zápas.

Slezany srazili především dvě trefy domácích, které padly po odraze od soupeřovy brusle. „Byly to regulérní góly, není o čem diskutovat. Určitě nad nimi nebudeme brečet a hledat výmluvy. Faktem je, že je prostě třeba zabrat. Jsme v hluboké jámě a nikdo jiný než my sami nám z ní nepomůže,“ ví Peter Hamerlík.

Poslední zápas Třince:
4. prosince: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Pabiška (Urban, Trončinský), 24. Jarůšek, 28. Stříteský (Výborný, Trončinský), 46. Lenc (Hyka) – 33. Jašek (Matuš).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, Doudera, Galvas (A), Doudera, Roman, Hrabal – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Chmielewski, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský (C), Irgl – Hrňa, Matuš, Jašek – Rufer.

Rok tomu bude, co Olomoučtí naposledy zavítali do WERK ARENY k extraligovému duelu. Ocelářům poslední mistrovský domácí duel proti Kohoutům vyšel, Slezané zvítězili 5:1. Dvěma trefami se na výhře podílel Martin Adamský, bude se mu dařit i tentokrát? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Závěrečný duel úvodní čtvrtiny Tipsport extraligy Oceláři sehráli na ledě olomouckého Zimního stadionu. Slezané měli aktivnější vstup do duelu, ze dvou přesilovek se ale prosadit nedokázali. Domácí naopak byli velmi produktivní a šesti brankami rozhodli o své výhře. Hráči s dráčkem na hrudi se vrátili s prázdnou.

23. října 2015: HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 11. Laš (Buc, Knotek), 12. Řípa (Vodný), 26. Laš (Vyrůbalík, Rašner), 39. Mikúš (Kafka), 40. Rašner (Buc, Laš), 53. Eberle (Vodný).

O zápase

Hrací den: 26. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 6. prosince 2015, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec