Moravskoslezský kraj podpořil Oceláře v Lize mistrů

21.12.2017 · Klub
Třinečtí Oceláři obdrželi dotaci od Moravskoslezského kraje. Jde o částku 250 000 korun, která je určena na podporu účasti hokejového klubu v Champions Hockey League 2017/2018.

Oceláři Třinec hrají Ligu mistrů potřetí během čtyřletého trvání soutěže. A vzhledem k tomu, že nepatří mezi zakládající celky, účast v ní si museli vybojovat vždy pouze sportovní cestou, řadí se třinečtí hokejisté v tomto ohledu k nejúspěšnějším účastníkům Champions Hockey League. Navíc svěřenci Václava Varadi jsou jen jedním ze dvou profesionálních sportovních klubů z Moravskoslezského kraje, který hraje v této sezoně některou z evropských soutěží.

„Moravskoslezský kraj podpořil naši účast v Lize mistrů už v minulosti a jsme rádi, že se tak stalo i tentokrát. Celá částka půjde na dopravu, protože si uvědomujeme, že svou účastí v Champions Hockey League reprezentujeme nejen náš klub anebo město, ale také celý region. Také proto jsme rádi, že se nám na evropské scéně tak daří! Zatím jde o nejúspěšnější výsledek v dějinách klubu v Lize mistrů,“ řekl tiskový mluvčí Ocelářů Radim Sajbot v narážce na nedávnou výhru ve švédském Gävle, která posunula Oceláře mezi nejlepší čtyři celky soutěže.

Semifinálovou bitvu proti finskému týmu JYP Jyväskylä rozehrají Oceláři na severu Evropy 9. ledna, odveta je na programu v Třinci o týden později.