Mladší dorostenci načepovali Šumperku desítku!

09.12.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - V sobotním utkání proti Drakům zapsali Oceláři dosud nejvyšší vítězství v letošní sezóně. Svěřenci trenéra Raszky během šedesáti minut nastříleli deset gólů a do tabulky si připsali další tři body.
E2, sobota 9.12.2017
Šumperk
10:0
Třetiny: 2:0, 4:0, 4:0  Branky a nahrávky: 7. Ramík (Hrůzek), 14. Stročka (Kyselý), 22. Ramík (Petrovský, Wantulok), 24. Jurzyca (Przybyla), 25. Chovaniak (Králík), 32. Przybyla, 48. F. Cienciala (Wardas), 53. Králík (Mituchovič), 60. Wantulok (Králík, Ramík), 60. Wardas. Rozhodčí: Šutara - Tomis, Carbol. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 10:0.
Halouzka – Hrůzek, Kyselý, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík
Borovička (25. Zlatnický) – Blaháček, Petr Kubíček I, Petr Kubíček II, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Horký, Kaplan, Kučera, Mácha, Fibigr, Polách

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům. Už ve čtvrté minutě se před brankou Třince ocitl Fibigr, zakončit přesně se ale útočníkovi se šestnáctkou na dresu nepodařilo. Vzápětí zahrozili i Oceláři a hned dvakrát dorážel Wardas, puk ovšem v síti neskončil.

V čase 06:05 už se domácí hráči přece jen radovali. Po přihrávce Hrůzka střílel z pravé strany Michal Ramík a kotouč prošel až do branky Šumperka. Draci mohli bleskově kontrovat. Do přečíslení ujela dvojice Mácha-Kaplan a puk se ocitl před odkrytou částí klece, Halouzka ale předvedl povedený zákrok a vykopl jej mimo.

Také další obrovská šance patřila Šumperku. Po návratu z trestné lavice se před domácí brankou objevil Mácha a domácí gólman musel vytáhnout další těžký zákrok. Nedáš? Dostaneš. Ve čtrnácté minutě vystřelil z mezikruží Kristián Stročka, Borovička máchl lapačkou naprázdno a Oceláři tedy vedli o dva góly.

Začátek druhé třetiny patřil Ocelářům. Petrovský v přesilové hře našel před brankou stojícího Michala Ramíka a autor první trefy v dobré pozici nezaváhal. Časomíra stačila odečíst pouze čtyřiasedmdesát sekund a svěřenci trenéra Raszky už opět zvedali ruce nad hlavy. Po přihrávce Przybyly střílel z mezikruží Otto Jurzyca a také tentokrát skončil puk v síti.

Řádění Třince ale nepřestalo. Vzápětí se před branku natlačil Daniel Chovaniak a z bekhendu zvedl kotouč pod horní tyč šumperské branky. Po této trefě došlo ke střídání v hostující brance a mezi tři tyče se postavil Štěpán Zlatnický. Druhý gólman v brance Draků odolal šest minut a v čase 31:04 inkasoval gól z hole Petra Przybyly.

Krátce po návratu z kabin došlo k potyčce mezi Hrůzkem a Horkým a oba hráči si vykoledovali čtyři minuty za hrubost. Následně byli Draci potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a Oceláři trestali. Po přihrávce Wardase usměrnil kotouč do branky Filip Cienciala a zvýraznil náskok Třince.

O chvíli později to bylo už 8:0. Prudkou ranou od mantinelu se prezentoval Lukáš Králík a dělovku domácího útočníka zastavovala až síť za zády Zlatnického. Ani tento gól ale nebyl tím posledním. V čase 59:42 se z dorážky prosadil Kryštof Wantulok a pouhou sekundu před závěrečnou sirénou vstřelil desátý gól Třince Tommy Wardas.