Mladší dorost v prvním čtvrtfinále prohrál

08.03.2017 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci začali sérii s Havířovem na domácím ledě a po úvodní části museli dotahovat. To se jim po gólech Lukáše Králíka a Ondreje Rybnikára povedlo, soupeř ale průběh zápasu otočil na svou stranu a odvezl si mečbol.
ČF1, středa 8.3.2017
Havířov
2:3
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:2  Branky a nahrávky: 30. Králík (Matěj), 33. Rybnikár (Srníček) – 14. Dufek (Tomeček), 48. Szturc (Tomeček, Koubek), 54. Pindel (Čienčala). Rozhodčí: Mikula - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 287. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Kučera – Bulava, Mituchovič, Konderla, Srníček, Wantulok, Chovaniak – Králík, Kašpárek, Wardas, Jurzyca, Matěj, Tobiáš Marguš, Lerchová, Mikler, Rybnikár, Macháček
Štipčák – Koubek, Pavelek, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák – Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Dufek, Pindel, Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj

První čtvrtfinálový zápas mezi Třincem a Havířovem začal v ospalém tempu. K vidění bylo několik střel, ty ale postrádaly gólové parametry a brankáři s jejich krocením neměli příliš práce. V deváté minutě se ocitl před havířovskou klecí Tobiáš Marguš, Štipčák ale puk za svá záda nepustil.

V přesilové hře hostí už se skóre na světelné tabuli měnilo. Po přihrávce Daniela Tomečka střílel Karel Dufek a kotouč doputoval až do sítě. V samém závěru této části se za vyrovnáním hnal Radek Mituchovič, ten ale trefil jen brankovou konstrukci a po první třetině tedy vedl AZet.

V čase 29:46 se třinečtí mladíci radovali z vyrovnání. Pokus Pavla Matěje ještě v síti neskončil, vzápětí ovšem střílel Lukáš Králík a puk z jeho hole propadl až do hostující branky. Následně si Chovaniak a Dufek vykoledovali menší tresty za hrubost a hra pokračovala ve čtyřech. O chvíli později fauloval také Koubek a Oceláři si zahráli přesilovou hru.

Výhoda čtyři na tři nabídla na ledě více prostoru a velmi rychle byla proměněna. Po ráně Pavla Srníčka se puk odrazil k Ondreji Rybnikárovi a ten z levého kruhu nezaváhal. Vzápětí si přesilovku zahráli také hosté, využít ji ale nedokázali a do kabin šli spokojenější hráči Třince.

Krátce po příchodu ze šaten mohl srovnat Gabriel Szturc, jenž se s pukem ocitl před Kučerou. Z těsné blízkosti hostující útočník netrefil přesně, o pár minut později se ale gólu dočkal. Gabriel Szturc po přihrávce Daniela Tomečka zakončil přečíslení dva na jednoho a do vedení šel opět AZet.

Krátce nato musel Třinec do čtyř a hosté trestali. Po přihrávce Jana Čienčaly střílel Vojtěch Pindel a puk z jeho hole prošel do sítě. V samém závěru to Oceláři zkusili bez brankáře a vytvořili si několik šancí, vyrovnat se jim ale nepodařilo a na ledě soupeře tedy budou odvracet konec sezóny.