Mladší dorost ukončil základní část vítězně!

02.12.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Proti Porubě nezačali třinečtí mladíci nejlépe a záhy inkasovali, během pouhých dvou minut se jim ale podařilo otočit skóre na svou stranu. Ve zbytku hrací doby už si svěřenci trenéra Raszky zápas pohlídali, vítězství 5:2 jim ale bohužel na postup do skupiny B, zaručující účast v play-off, nestačilo.
18.kolo, sobota 2.12.2017
Poruba
5:2
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 10. Wardas (Ramík, Králík), 12. Kyselý (Kašpárek, Wantulok), 23. Przybyla (Hrůzek, Kašpárek), 36. Stročka (Lerchová), 41. Králík (Chovaniak) – 5. Rambousek (Moškoř), 38. Halata (Boguaj, Bechný). Rozhodčí: Čahoj – Marek, Stonavský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Švančara – Hrůzek, Kyselý, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Lerchová, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík
Hurčík (23. Slíž) – Havlík, Gelnar, Puchala, Machů, Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Moškoř, Rambousek, Krčmarský

První větší šance patřila Třinci. Stročka se po menším závaru snažil o dorážku, Hurčík ale prostor u své pravé tyče utěsnil včas a přerušil hru. Vzápětí hráli Oceláři v početní výhodě, byli to ovšem oni, kdo inkasoval. Před návratem vyloučeného Kubíka dopravil puk do sítě Michal Rambousek a poslal svůj tým do vedení.

Svěřenci trenéra Raszky rychle kontrovali. Po přihrávce Ramíka se do puku opřel Tommy Wardas a přesnou ranou z pravého kruhu překonal Hurčíka v brance Poruby. Vyrovnání ovšem Ocelářům nestačilo. O dvě minuty později vypálil od modré čáry Denis Kyselý a ránu beka se sedmičkou na dresu zastavovala až síť za zády ostravského brankáře.

Do prostřední části vstoupili lépe hráči s drakem na prsou. Hrůzek ještě v dobré šanci neuspěl, k dorážce se ale dostal Petr Przybyla a dopravil kotouč do sítě. Po tomto gólu došlo ke střídání v hostujícím brankovišti a prostor mezi třemi tyčemi zaujal Marek Slíž. V polovině základní hrací doby si Poruba zahrála v pěti proti třem a málem se dočkala gólu.

Foldyna po přihrávce svého spoluhráče zakončoval do odkryté části klece, Švančara ale předvedl parádní zákrok a podařilo se mu betonem vykopnout puk mimo. V čase 35:41 se po individuální akci prosadil Kristián Stročka a domácí vedli už 4:1. Vzápětí ale bylo sníženo, když přesnou střelou z mezikruží překonal domácího brankáře Matěj Halata.

Krátce po začátku třetí části si ale Oceláři vzali svůj pohodlný náskok zpět. Už po střele Wardase z pravé strany mířil puk do sítě, jeho cestu ale urychlil Lukáš Králík a také útočník s osmičkou na dresu se zapsal do listiny střelců.

Poruba se ještě v závěrečných minutách snažila o zdramatizování zápasu a minutu před koncem sáhla ke hře bez brankáře, další gól už ale nepadl. Velmi blízko sice byl třinecký Hykl, který ale ze středního pásma prázdnou klec o pár centimetrů minul a zápas tedy za stavu 5:2 skončil.