Mladí Oceláři zahájili tréninkové dávky na ledě

19.07.2017 · Martin Stebel
Venkovní teploty sice vykazují téměř tropické hodnoty, ale u ledové plochy ve WERK ARENĚ je příjemně chladno a panují ideální podmínky pro hokej. Ve středu dopoledne absolvovala skupinka devíti mladších Ocelářů první tréninkovou jednotku pod vedením asistenta hlavního kouče Marka Zadina.

"Chtěli jsme se sejít s mladšími hráči o něco dřív, aby se mohli trochu zapracovat. Hlavním cílem je, aby se kluci pořádně rozhýbali po dovolené. Kompletní tým půjde na led v pondělí 24.7. Dnes bylo znát, že kluci se po letním "suchém" drilu na led opravdu pořádně těšili," sdělil Marek Zadina, kterému zatím scházel Václav Varaďa: "Venca měl velmi dlouhou a náročnou minulou sezonu, kdy pracoval u reprezentační osmnáctky a po sezoně neměl prakticky žádné volno, ale hned v květnu nastoupil k Ocelářům. Má proto ještě pár dní volna. Domluvili jsme se spolu tak, že tři dny teď budu s týmem na ledě jen já, Venca se k nám připojí hned v pondělí."

"První den na ledě je vždy trochu nezvyk, když navíc venku panují tak vysoké teploty, je to složitější. Na první trénink to ale mělo docela dobré tempo. Musím se přiznat, že led už mi trochu chyběl. Jsem rád, že teď už to bude mít ten správný koloběh. I během dovolené jsem si říkal, že bych se už docela rád sklouznul," usmál se po dopoledním tréninku David Cienciala.

Účast na tréninku 19. července:

Brankář: Jan Strmeň

Obránci: Marian Adámek, Filip Haman, Jakub Matyáš

Útočníci: David Cienciala, Jan Hladonik, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Marek Růžička.