Miloš Roman: Chceme bojovat o nejvyšší příčky

17.03.2017 · Martina Sikorová
První kolo vyřazovacích bojů mají třinečtí junioři úspěšně za sebou. Čtvrtfinále se Zlínem rozhodli Oceláři v šestém zápase na ledě soupeře a mohli slavit postup. Hodnocení celé série se ujal sedmnáctiletý útočník Miloš Roman.

První zápas jsi sledoval ještě jako divák. Co myslíš, že rozhodlo o vaší prohře?

První zápas začali kluci velmi dobře a zaslouženě vedli. No potom zbytečnými fauly dostali soupeře zpět do zápasu a Zlín i s trochu šťastnými góly dokázal v zápase uspět.

Vy jste se k týmu spolu s dalšími hráči připojili až ve třetím utkání po vyřazení Frýdku-Místku. Jak náročné bylo se během pár dní přesunout z mužského hokeje do juniorského?

Podle mě jsme to zvládli dobře. Největší rozdíl je v tom, že hráči v seniorském hokeji jsou vyspělejší. Rychlostně je to podobné. Nezbývalo nám nic jiného, než do toho co nejdřív naskočit a přizpůsobit se, protože zápasy šly rychle po sobě.

První zápas ve Zlíně dopadl poměrně jednoznačně. Zvítězili jste 5:2 a ujali se vedení v sérii.

Už od první třetiny jsme měli více ze hry. Ve fázích zápasu, kdy nám to nešlo a soupeř měl šance, nám výborně zachytal Honza a myslím, že jsme to zaslouženě dotáhli do vítězného konce.

Ve druhém venkovním zápase jste byli blízko mečbolu. Nakonec jste ale prohráli v nájezdech. Co se stalo v závěru třetí třetiny?

Za stavu 4:3 jsme neproměnili svoje šance a to nás stálo výhru. Chyby se stávají, na konci zápasu jsme ji udělali my, což Zlín okamžitě potrestal.

V pátém zápase jste se ujali vedení při vlastním oslabení. Mohl bys popsat svůj gól?

Vyhráli jsme buly a puk vyhodili po mantinelu. Chtěl jsem ho posunout dál, ale odrazil se zpátky ke mně. Viděl jsem, že přede mnou obránce stojí a my můžeme jít do přečíslení. Posunul jsem Jašovi puk a bruslil do brány. Jašo mi pak nahrál krásně nahrál, byl jsem sám před bránou a podařilo se mi dát gól.

Spolupráce mezi tebou a Lukášem Jaškem fungovala zejména v tomto zápase. Dvakrát jste si nahráli na gól, oba jste se prosadili v přesilovce i oslabení. Jak se vám spolu hraje?

Je to výborný hráč. Hraje se mi s ním super. Zatím se od něho učím. Jsem rád, že nám zápasy vyšli a že jsme pomohli týmu.

V rozhodujícím zápase se Zlínu dvakrát podařilo dotáhnout na rozdíl jediného gólu. V samém závěru ale ujel do brejku Jakub Lacka a zvýšil na 4:2.

Kuba dostal nahrávku, pěkně se natlačil přes obránce a sám před bránou se nemýlil.

Jak bys zhodnotil sérii se Zlínem celkově?

Byl to nepříjemný soupeř, ale myslím, že jsme byli lepší a v každém zápase jsme měli více ze hry, takže jsme zaslouženě postoupili.

Kde vidíš rozhodující moment celé série?

Každý zápas mohl být rozhodující. Pomohly nám zápasy doma, které jsme odehráli velmi dobře. Důležitý byl také poslední zápas ve Zlíně, který jsme nakonec zvládli.

Jaké pocity panovaly po postupu do semifinále?

Byli jsme velmi rádi a šťastní, že se nám podařilo projít do dalšího kola. Byl to fantastický pocit, ale neuspokojili jsme se s tím a chceme dál bojovat o nejvyšší příčky.

V dalším kole narazíte na České Budějovice. Co od této série očekáváš?

Je to semifinále a nic lehkého nečekáme. Bude to těžká série, ale dáme do toho všechno a věřím, že uspějeme.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary