Martin Růžička dodatečně povolán do Jižní Koreje

11.02.2018 · Martin Stebel
Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač se rozhodl kvůli zranění útočníka Milana Gulaše, jehož rozsah zatím není přesně znám, povolat před zahájením olympijského hokejového turnaje do Jižní Koreje třineckého Oceláře Martina Růžičku.

"V neděli odpoledne jsme v médiích zaznamenali informaci, že česká hokejová reprezentace má po zranění Milana Gulaše zájem o služby Martina Růžičky. Trenér Josef Jandač volal tuto zprávu nejprve přímo Martinovi Růžičkovi, který byl v té době na zahraniční dovolené, kterou hráči dostali po posledním extraligovém utkání. Martin po tomto telefonátu zamířil do Prahy, kde mu výstroj dovezl náš klubový kustod. Martin by měl do Pchjongčchangu vycestovat v průběhu pondělka," sdělil dnes tiskový mluvčí Ocelářů Radim Sajbot.

"Čekáme na výsledky zdravotního vyšetření Milana Gulaše a vzhledem k časovému rozdílu mezi Českem a Jižní Koreou zveme pro jistotu do týmu Martina Růžičku," řekl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund několik hodin po generálce na ZOH s Finskem, kterou Češi v Soulu prohráli 0:2.

Neznamená to však, že třinecký kanonýr bude automaticky zapsán na soupisku olympijského turnaje, záležet bude především na Gulašově stavu. A také na tom, jestli se brzy uzdraví další forvard Michal Vondrka. Ten totiž od pátku bojuje s virózou, která ho nepustila do utkání proti Finům.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice