Loni poslední, letos finále. Chceme vyhrát, burcuje trenér Raszka

06.08.2017 · Klub
Třetí ročník President Cupu dnes vyvrcholí finálovými zápasy. Do boje o zlato se po loňském nepovedeném ročníku dostali i třinečtí mladší dorostenci. Ve WERK ARENĚ vyzvou od 12:30 zatím naprosto suverénní moskevské CSKA. Semifinálovou výhru 6:1 nad Vítkovicemi hodnotil hlavní kouč Jiří Raszka.

Jak byste zhodnotil postupový semifinálový zápas s Vítkovicemi? Asi byl nakonec jednoznačnější, než jste čekal, ne?
To bych ani neřekl. Výsledek vypadá jednoznačně, ale nerodil se úplně lehce. Začátek jsme neměli dobrý, Vítkovice měli optický tlak a my jsme dělali chyby. My jsme pak využili dvě větší šance a vedli jsme 2:1. Postupem času se obraz hry stále více překlápěl na naši stranu. Ve třetí třetině jsme už soupeře jasně přehráli. Všichni si sáhli na dno a zaslouženě jsme vyhráli.

Zápas byl dost vyhecovaný, musel jste kluky krotit?
Opakovali jsme jim to před utkáním i po každé třetině. Všechny předchozí zápasy byly totiž taky dost vyhecované, a nakonec skončily hromadnou šarvátkou. Pořád jsme jim to opakovali. Až na pár výstřelků se drželi.

Když proti sobě hrají Třinec a Vítkovice v extralize, je cítit velká rivalita. Je to podobné i u mladších dorostenců?
To bych asi ani neřekl. Určitě to asi prožívají trochu víc, ale v mužích tomu hodně přidávají média a fanoušci. U mladších kategorií je to jiné. Že by na ně byli kluci nějak extrémně nahecování, bych asi neřekl.

Loni jste skončili poslední, letos vás čeká finále. Čemu přičítáte z roku na rok takový progres?
Kluci se určitě zlepšili. Vyrostli, mnozí udělali velký skok. Z nižšího ročníku pak přišli šikovní hráči. Loni nás to nezastihlo v dobré formě. Zranil se nám gólman a Patrik Švančara, který nás letos fantasticky drží, byl mladinký. Trochu to na něj padlo a bylo toho na něj hodně. Letos jsme začali dobře, uklidnili jsme se a výsledkem je finále.

V něm vás čeká moskevské CSKA, které zatím válcuje jednoho soupeře za druhým. Neděsíte se debaklu?
To rozhodně ne. Nemyslím si, že by to měl být jednoznačný duel. S CSKA se dá hrát. Ve skupině nás sice smetli 2:8, ale do půlky zápasu jsme drželi vyrovnaný stav. Včera vládla euforie, ale teď se snažíme kluky zkoncentrovat na finále. Poraženeckou náladu nemáme, chceme vyhrát!

Program finálového dne President Cupu 2017