Liga mistrů pokračuje: Bude i odveta v Mannheimu pro Oceláře vítězná?

30.08.2017 · Martin Stebel
Dva domácí triumfy zcela určitě potěšily, nyní ovšem před Oceláři stojí čerstvá výzva! Poslední den měsíce srpna zástupce české extraligy změří síly s účastníkem německé DEL ligy. Podaří se třineckým hokejistům další skalp ambiciózního protivníka, anebo budou mít tentokrát navrch domácí borci? Duel v mannheimské SAP aréně startuje ve čtvrtek od 19:30 hodin!

ADLER MANNHEIM

Orli zahájili letošní ročník Ligy mistrů impozantně. Na kluzišti švédského mistra z Jönköpingu dokázali po precizním výkonu zvítězit 4:1, což zřejmě čekal jen málokdo. Pod Javorovým vrchem už však družině kanadského stratéga Seana Simpsona pšenka nevykvetla. Ve WERK ARENĚ se německému mužstvu dokonce nepovedlo skórovat a Oceláři zvítězili přesvědčivě 3:0. Tříbodový zisk z dvouzápasového tripu však mohou mannheimští hodnotit jako solidní počin.

"Chtěl bych soupeři pogratulovat k výhře. Nemyslím si, že bychom dnes hráli nějak špatně. Soupeřův brankář ale dnes podal vynikající výkon, naše speciální týmy navíc nehrály moc dobře. Celkově jsme ale dobře bruslili a s nasazením hráčů nejsem nespokojený. Bohužel jsme prohráli. Na konec srpna to dnes byl parádní hokej, střetly se dva velmi dobré týmy," zhodnotil nedělní souboj Sean Simpson, bývalý kouč národního týmu Švýcarska, se kterým vybojoval stříbrné medaile na mistrovství světa v roce 2013.

SAP arena Mannheim.

"Třinec hrál výborně, my jsme ze začátku nezachytili tempo a domácí brzy vedli. Postupem času to byl ale vyrovnaný boj, nebyli jsme horším týmem, jen nám to vázlo v koncovce a brankář Třince byl opravdu výborný. Mohu slíbit, že doma budeme hrát s větší aktivitou," sdělil nám po souboji ve WERK ARENĚ syn bývalého trenéra polské reprezentace, útočník Matthias Plachta.

Sestava Adler Mannheim z posledního utkání: Endras (Pickard) – Akdag, Carle, Johnson, Larkin, Colaiacovo, Reul, N. Goc, Hungerecker – Sparre, Adam, Kolarik – Wolf, Festerling, MacMurchy – Plachta, Raedeke (TS), Setoguchi – McGrath, Ullmann (A), Kink (C).

Fanoušci Adleru Mannheim mohutně podpořili svůj tým během prvního duelu v Třinci. Rovněž při odvetě v Německu lze očekávat pořádně hlučné decibely. foto: Lukáš Filipec.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Start do letošní edice Champions Hockey League vyšel červenobílým znamenitě. Po úvodní kanonádě proti Esbjergu přišlo skromnější, ale o to cennější vítězství proti bruslivému a fyzicky skvěle připravenému týmu z Mannheimu. Základem úspěchu byl bezchybný Hrubec a pohotový ostrostřelec Růžička. Nutno však dodat, že celkový triumf je zásluhou kompletního kolektivu, jelikož všechny formace působily kompaktně a disciplinovaně.

"Mannheim hrál velmi dobře, my naštěstí ještě lépe. Připomínalo mi to zápas play-off, myslím, že je velmi brzo hrát hokej na této úrovní. Kluci dnes skvěle blokovali střely před brankou, Mannheim ukázal velkou chuť, jeho hráči byli lepší s kotoučem. Měli hodně šancí, náš brankář ale dnes podal famózní výkon," těšilo hlavního kouče Václava Varaďu, který vyslal do druhého souboje identickou sestavu, jako proti Esbjergu.

"Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale bylo to velmi těžké utkání. Jsem velmi rád, že jsme to zvládli. Mannheim nás ale ničím nepřekvapil, my očekávali, že budou hrát fyzický hokej. Na to jsme se připravovali, naštěstí jsme to zvládli. Pravá síla týmu se ukáže, když hrajete proti celkům, jakým je Mannheim. Nechci nijak shazovat prvního soupeře, ale až tento zápas ukázal opravdovou sílu našeho týmu," řekl po úvodním klání třígolový Martin Růžička.

Oceláři nechtějí podcenit žádný detail a do Mannheimu vyrazili s dostatečným časovým předstihem už ve středu brzy ráno. Večer si v místní nádherné SAP aréně zatrénovali a už se těší na čtvrteční souboj, který se s největší pravděpodobností bude hrát před slušně zaplněným hledištěm a bouřlivým publikem, ve kterém nebude scházet ani skupina skalních příznivců týmu z WERK ARENY.

Sestava Ocelářů v minulém utkání: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, Musil, Doudera, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina (TS), Cienciala, Hrňa – O. Kovařčík.

První vzájemné utkání, 27.8.2017, WERK ARENA, Třinec:

HC Oceláři Třinec – Adler Mannheim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Martin Růžička (Polanský), 33. Martin Růžička (Roth, Irgl), 47. Martin Růžička (Marcinko, Rákos)

Oceláři si hned ve středu večer vyzkoušeli led v mannheimské SAP aréně.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary