Kanonýr Erik Hrňa: Nesmím usnout na vavřínech!

11.09.2016 · Michal Belšán, Daniel Ježek
Po vydařené domácí premiéře přišel na řadu i povedený první duel na venkovním kluzišti. Oceláři zavítali do Plzně, domů se vracejí s výhrou 2:1 a tříbodovým nákladem. Dvěma přesnými trefami o výhře Slezanů rozhodl ERIK HRŇA, jenž má po dvou kolech na kontě tři góly.

Oceláři prožívají povedený vstup do nové sezóny Tipsport extraligy. Družina trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy zvítězila v obou dosavadních duelech, v nedělním odpoledni Oceláři vyloupili plzeňskou tvrz.

Do známých míst se vracel Erik Hrňa. Útočník týmu zpod Javorového v loňském roce na západě Čech působil na hostování, dnes, v barvách Ocelářů, dvěma góly přisoudil výhru Slezanům. "Góly samozřejmě potěší, ale je začátek sezóny. Nesmím usnout na vavřínech a musím to stále cpát do brány," říká Erik Hrňa.

Eriku, s jakými pocity ses vracel do Plzně?
Super pocity. Těšil jsem se. Na to, že jsem před zápasem zvracel, tak to bylo dobré. Chytil jsem migrénu, bohužel. Na ledě to ale snad poznat nešlo… Aspoň jsem byl lehčí.

Dvě kola = tři góly, přitom hraješ až ve čtvrté formaci. Ta přitom střelbu branek v popisu práce nemívá…
Nemívá no, ale prostě máme takový tým, jaký máme. Od první až po čtvrtou lajnu je našlapaný, bude strašně těžké se probojovat nahoru. Všichni ale hrajeme všechno, dá se říci. V zápřahu jsme celý zápas. Teďka hlavně hrajeme jako jeden tým, jdeme si za vítězstvím. Je úplně jedno, kdo ten gól či nahrávku dá. My chceme vždy tři body, to se nám povedlo i dnes. Góly samozřejmě potěší, ale je začátek sezóny. Nesmím usnout na vavřínech a musím to stále cpát do brány.

Překvapilo tě u tvé první branky, kolik jsi dostal volného prostoru na únik?
No já jsem se tam snažil napárovat na Poldu, ale se štěstím mi to tam skočilo přímo do středu. Já byl v rychlosti a ten obránce se musel otáčet, já byl v jízdě vpřed, takže jsem měl větší šanci.

Kde se podle tebe utkání lámalo?
Ten druhý gól nám dal takovou větší jistotu. Chybělo pár minut do konce, ale potom to Míra (Indrák) protáhnul a snížil na 1:2. Zas to bylo drama, naštěstí jsme to parádně ubránili, kluci padali do střel a skvěle zachytal Šimon. To nás posunulo k výhře.

Bylo nesnesitelné horko, jaké to bylo na ledě?
Když se člověk projede, tak ho to alespoň trošku ofoukne. Ale horko bylo. V šatně jsme na sebe pouštěli ventilátory, abychom se trochu zchladili. Na ledě to trochu táhlo, tomu puku se moc nechtělo klouzat, ale obě strany jsme to měli stejné.

Říkal jsi, že hrajete jako tým. Je to největší rozdíl oproti loňskému Třinci?
My do toho musíme jít naplno a společně. Minulý rok jsme to také chtěli, ale něco tam na nás sedělo a nešlo to. To se může stát klidně i tuto sezonu, nechci to přivolávat, ale na každého může přijít nějaká krize.

FOTO: Lukáš Filipec, Marian Ježowicz.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno