K Ocelářům míří Tomáš Klimenta, do Pardubic jde hostovat Ján Sýkora

26.01.2017 · Klub
Hokejové kluby z Třince a Pardubic se dnes domluvily na hráčském transferu svých útočníků. V rámci hostování do konce aktuální extraligové sezony přichází k Ocelářům TOMÁŠ KLIMENTA, do východočeského mužstva naopak putuje JÁN SÝKORA.

Jána Sýkoru v létě zdržely zdravotní komplikace (zranění, astma) – do sezóny se rozjížděl ve Frýdku-Místku (celkem 16 zápasů), ale od 16. kola hrál v základní sestavě Třineckých více méně pravidelně – ve 24 utkáních se trefil čtyřikrát, naskakoval především ve čtvrté formaci. Celkem Ján Sýkora odehrál ve dvou sezónách za Oceláře 34 zápasů s bilancí 9 kanadských bodů (8+1).

Dvaatřicetiletý šikovný útočník Tomáš Klimenta nejde do neznámého. V týmu z města pod Javorovým již v minulosti působil. Zkušený hokejista, který debutoval v extralize již v první extraligové sezóně Liberce, tj. v ročníku 2002/03, odehrál v nejvyšší soutěži v barvách čtyř celků (kromě Třince a zmíněných Tygrů hrál ještě v Mladé Boleslavi a aktuálně v Pardubicích) 659 utkání a nasbíral 278 kanadských bodů. Do sezóny 2011/12 působil Klimenta, kromě krátkého intermezza ve městě škodovek, pouze v domovském Liberci. Na část sezóny, konkrétně mezi 16. a 44. kolem, tehdy Tygři půjčili Klimentu do Třince – ten zde odehrál 29 zápasů, nastřádal 17 bodů (11+6) a zanechal natolik dobrý dojem, že o něj klubové vedení stálo i nadále. Následovala kompletní sezóna v týmu z Werk arény včetně poměrně povedeného play off (13 zápasů a 10 kanadských bodů), po které se Klimenta stěhoval z Třince do Mladé Boleslavi. Po loňské sezóně se před tou aktuální stěhoval o 100 km na východ do Pardubic. V kádru aktuálně předposledního týmu odehrál 35 zápasů a připsal si sedm kanadských bodů (3+4). Klimenta ve dvou zmíněných sezónách za Oceláře odehrál celkem 90 zápasů s bilancí 46 kanadských bodů (25+21).

"Tomáše Klimentu znám ještě z dob, kdy jsme spolu hráli, je to technický hráč, rychlý, s dobrým zakončením. Věříme, že bude pro náš klub přínosem. Poslední dvě play-off měl víc než půl bodu na zápas, což je známka kvality. A my hráče podobného kalibru pro blížící se vyřazovací boje potřebujeme," sdělil dnes na téma hráčské výměny sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary