Junioři zvítězili nad Olomoucí, rozhodla parádní druhá třetina!

22.09.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Domácí premiéra vyšla juniorům na jedničku. Po úvodní části odcházeli Oceláři do kabiny pouze s jednobrankovým náskokem, na začátku té druhé ovšem rozpoutali na ledě gólový uragán. Během čtyř minut zamířili hráči s drakem na prsou do černého hned třikrát, utekli soupeři do čtyřgólového vedení a to udrželi až do závěrečné sirény.
5.kolo, pátek 22.9.2017
5:1
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 4:0, 0:1  Branky a nahrávky: 16. Raška (Kaukič, Marguš), 21. Peterek (Kaukič, Raška), 23. Irgl (Mach, Homola), 24. Papaj (Hrachovský, Rufer), 28. Raška (G. Radzienciak, Kaukič) – 56. Smutný (Pěcha). Rozhodčí: Cabák – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 9:8, navíc Irgl (TRI) osobní desetiminutový trest za hrubost. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Štěpánek – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Puzoň, Przybyla, Irgl, Peterek, Papaj, Raška, Najsar
Ovčaři (24. Galuška) – Szturc, Rutar, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Janků, Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Janečko, Pěcha, Kuba

Třinečtí mladíci v úvodu utkání dostali k dispozici dvě početní výhody, v těch ale příliš nezahrozili a krátce po vypršení druhého trestu Olomouce málem inkasovali. Kohouti vytvořili v brankovišti Štěpánka slušný závar, procpat puk do sítě se jim ale nepodařilo. Následně museli hosté znovu do čtyř a Kaukič zpoza branky přihrál do dobré pozice obránci Radzienciakovi. Třineckému obránci ovšem na vrcholku kruhů přeskočil puk hokejku a místo střely na branku musel Radzienciak pro kotouč do středního pásma.

Vzápětí už se hráči v bílých dresech dočkali. S pokusem Kaukiče si ještě Ovčaři poradil, vyražený puk se ale ocitl na holi Adama Rašky a patnáctiletý útočník domácího týmu z pravé strany zakončil přesně. Následně ale předvedl olomoucký brankář povedený zákrok. Irgl od mantinelu našel zcela volného Przybylu, jenž zakončoval z mezikruží, na svého bývalého spoluhráče si ale nepřišel.

Začátek druhé třetiny ovládli zcela jasně hráči v bílých dresech. Po přihrávce Kaukiče zakončoval Jonáš Peterek a zařídil svému týmu dvoubrankové vedení. A to ani zdaleka nebylo vše. Zhruba o dvě minuty později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji, to když ránu Homoly tečoval do sítě Lukáš Irgl. Hostující trenéři reagovali vzetím oddechového času, ten ale jejich svěřencům příliš nepomohl.

V čase 23:56 ujel do brejku Michal Papaj a přesným zakončením vyhnal hostujícího gólmana na střídačku. Od čtyřiadvacáté minuty tedy olomouckou svatyni strážil Petr Galuška. O chvíli později byli Kohouti blízko prvním gólu. Do úniku se dostal Beier, Homola ale olomouckému útočníkovi zakončení značně znepříjemnil a o zbytek už se postaral gólman Štěpánek.

Krátce nato padl pátý gól Třince. V početní výhodě se do puku opřel obránce Radzienciak, dráhu letu pozměnil Adam Raška a rozvlnil síť za zády Galušky. V závěru třetiny sehrávala přesilovou hru i Olomouc, snížit se ale hostům nepovedlo a do kabin tedy odcházeli mnohem spokojeněji svěřenci trenéra Wojnara.

Po příchodu ze šaten mohl nepříznivý stav snížit Cach, který ale z mezikruží nezamířil přesně. A neuspěl ani Macuh. Olomoucký útočník mohl střílet z prostoru před brankou, puk mu ale ujel do rohu hřiště a bylo po šanci. Radovat se ovšem nemohl ani domácí Plitko, jenž nezakončil přesně po objetí branky.

Ve druhé polovině poslední části se na ledě pořádně přiostřilo a rozhodčí rozdali hned deset trestů. Na skóre se to ale příliš neprojevilo. V čase 55:35 překonal Štěpánka obránce Michal Smutný a zaznamenal tak čestný úspěch Olomouce. Třinec mohl odpovědět hned vzápětí. Najsar dostal namazáno mezi kruhy, Galuška ale předvedl povedený zákrok a puk zachytil.