Junioři v závěru dotahovali, na první Kometu to ale nestačilo

29.09.2017 · Martina Sikorová, Adéla Hrabánková
Junioři dnes na ledě Brna bojovali jen v patnácti hráčích a po dvou třetinách prohrávali 0:3. V závěrečné části Oceláři svého soupeře výrazně přestříleli a snížili na rozdíl jediné trefy, vyrovnat se jim už ale nepodařilo.
7.kolo, pátek 29.9.2017
3:2
DRFG Arena
Třetiny: 2:0, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 13. Novák (Mlynář), 14. Krejčí (Čejka, Ferda), 26. Mlynář (Kučera, Gajarský) - 47. Raška (Mach), 56. Hrachovský (Plitko). Rozhodčí: Ondráček - Kotlík, Polák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Dostál - Trnka, Slabý, Rafaj, Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk - Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek
Štěpánek - Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek - Plitko, Mach, Puzoň, Przybyla, Irgl, Peterek, Raška, Papaj, Najsar

Ačkoli do utkání vstoupili aktivněji hosté, první se prosadili domácí. Ve třinácté minutě v ponechané výhodě otevřel skóre zápasu Matěj Novák. Ten se za ponechané výhody ujal puku a přesnou střelou překonal brankáře Štěpánka. Jednogólový náskok ovšem trval pouze minutu a tři vteřiny. V čase 13:14 se do útoku vydali Radim Ferda, Jakub Čejka a Petr Krejčí, z nichž poslední jmenovaný krásnou akci zakončoval a navýšil tak náskok svého týmu. Po první třetině tak do kabin rozhodně odcházeli spokojenější domácí.

Druhá část byla v mnohém velmi podobná té první. Rozhodující byla čtyřminutová početní výhoda, kterou Kometě poskytl Jakub Adámek. V jejím závěru se po nepovedené střele Štěpána Kučery ujal kotouče Tomáš Mlynář a svižnou střelou z otočky dokázal zvýšit náskok brněnské Komety. Ovšem i hosté měli své šance. Do samostatného úniku se dokázal dostat nejprve Puzoň a poté Radzienciak, oba však pohořeli na skvěle chytajícím Dostálovi.

Ve třetí třetině se třineckým hokejistům podařilo snížit na jednogólový rozdíl, když se ve vlastním oslabení dokázal prosadit Adam Raška. Nikým se nehlídaný se s pukem dostal až před Dostálovu klec, kde brněnského brankáře překonal bekhendovým pokusem pod horní tyč. Necelých 5 minut před koncem vstřelil v přesilové hře kontaktní gól Ondřej Hrachovský. V závěru třetiny sice Třinečtí brněnské hokejisty velmi trápili, ani při hře bez brankáře ale nedokázali vyrovnat skóre.